"Руф. Присутній"

МИСТЕЦТВО
10.08.2023, 14:20
"Руф. Присутній"

В Україні вийшов документальний фільм "Руф. Присутній". Стрічка пам'яті поета, підприємця, громадського діяча, воїна Юрія Дадака

9 серпня відбулась прем’єра документального фільму, створеного платформою пам’яті Меморіал, про Юрія Руфа, який загинув на Луганщині 1 квітня 2022 року, захищаючи Україну від російських окупантів.

Документальний фільм, створений платформою пам'яті Меморіал, про Юрія Руфа, який загинув на Луганщині 1 квітня 2022 року, захищаючи Україну від російських окупантів.

Авторкою стрічки виступила Олена Жилун.

"Цей фільм про боротьбу, натхнення, вірність собі, своїй родині, країні та ідеалам. Юрій Руф завжди казав, що українець повинен допомагати українцю. Його справи та слова будуть надихати не одне покоління українців. А він сам назавжди присутній у наших думках, чинах, перемогах, звершеннях", — каже Олена Жилун.

Юрій "Руф" Дадак – відомий поет, письменник і громадський діяч. Людина, сталева у своїх помислах і своєму тілі. Доцент Національного лісотехнічного університету України. Ведучий. Засновник бренду одягу «Ґwear» та літературно-просвітницького проєкту «Дух нації».

Руф – це лицар українського духу, відданий служінню українській справі. З тих, хто будував Україну – вільну, непокірну, войовничу.

«Юра дуже багато всього встигав. Вночі, коли я прокидалася, його не було поруч, зразу дивишся, темно, ніч на вулиці, де Юра? Дивишся – ага, в кабінеті світло світиться, значить, він щось робить, щось придумує. Щось вигадував постійно», – пригадує дружина Ірина.

Хоч Юрій не мав військового досвіду, ще в 2015-му він прагнув захищати Україну. Тоді його дружина була вагітна, і це зупинило чоловіка. Та під час повномасштабного вторгнення Юрій не зміг сидіти склавши руки. 24 лютого 2022-го став бійцем 24-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.  Воював на Луганщині. І був там до останнього подиху.

Читайте також:
Історія
Це був чоловік беззастережно відданий обов'язку служіння власному народу.
11 липня, 09:20
Історія
29 червня 2016 у в бою з російським агресором загинув Герой України, один з кращих оперних співаків світу, доброволець Василь Сліпак (Міф).
29 червня, 09:01
Полтава
Як і годиться адептам лівого популізму, вони роблять усе можливе, щоби добру справу зробити лайном. Пам'ять про славетних українців нидіє.
28 червня, 14:56
Історія
Уродженець Градизька заслужив символічне місце у серці Полтави. Дарма, що він ще до більшовиків проваджував розкуркулення українства.
11 червня, 20:31
Історія
За словами очільника Архіву СБУ, німецький консул збирав інформацію про голод в Україні
11 червня, 15:17
Полтава
Одне із небагатьох міст області, де влада спільно із громадою розуміє важливість історії. Полтавським «зеленим ямщикам» явно не до того.
30 травня, 08:20