Created with Sketch.

Рух до «справедливого миру» в Україні веде до пекла

09 жовтня, 13:45
Фото: Facebook

Тільки порожні полиці у крамницях зможуть змінити ситуацію і привести до тями росіян. Інакше ця недоімперія ще довго питиме чужу кров.

Вільнюс. Поза сумнівом, Литва — одна з найбільш дружніх до України та послідовних у своїй позиції країн, як у питаннях поточної допомоги, так і загалом бачення довгострокових євроатлантичних перспектив України.

Нещодавно тут влаштували чергову антивоєнну конференцію за підтримки «Форумом вільної росії» та відомого шахіста Гарі Каспарова. Часто говорю, і повторю ще раз: в умовах довгої, розтягнутої у часі війни, рух та темпи руху до миру залежить від того, що відбуватиметься в Україні, на Заході й у самій РФ.

Якщо ретроспективно подивитись на час від моменту 2022 року, то уже можна говорити про три етапи війни. Про що саме мова, викладемо по пунктах нижче:

Тут і створення міжнародної коаліції на підтримку, і провал плану РФ зруйнувати українську державність. А ще, демонстрація дрімучих російських практик, відвоювання Україною частини Херсонської та Харківської областей.

Тобто, коли Захід обрав варіант довгої війни розтягнутої у часі, завидні сподівання щодо контрнаступу і перехід до окопної та позиційної війни. Це, звісно, грає не на нашу користь.

Спроби РФ скористатися дефіцитом озброєнь, відсутністю цілісного плану та підходу на Заході щодо руху до миру — не лише у діях проти України (просування на українському Сході та атаки на інфраструктуру), а й проти Заходу (гібридні атаки, у тому числі силового характеру, прагнення втрутитись в електоральні процеси). На глобальному рівні Кремль підживлює конфлікти/деструктивні сили, зокрема, руками Ірану на Близькому Сході.

Формування розуміння того, що треба відходити від довгої війни, розтягнутої у часі. А отже, слід рухатися до миру через формулювання цілісного бачення, яке передбачає військову, дипломатичний і безпековий складники (так звана архітектура безпеки).

Будьмо відверті, Курська операція — як прецедент нового різновиду військового підходу України. Він посилив переконання щодо надання та зняття обмежень на використання західного озброєння по російських цілях.

Окремо слід згадати про 2 важливих питання (для України та Заходу):

  1. Які території Україна має/буде повертати військовим шляхом, а які дипломатичним?
  2. Чи готовий Захід розпочати юридичну та фактичну процедуру руху Україну до НАТО за наявності частини окупованих територій (якщо ні, то які є альтернативні пропозиції довгострокового безпекового бачення)?

Що ж стосується ресурсної федерації московії (перш за все, маємо на увазі російських громадян, які проти війни), то її (їхню) функцію бачу у наступному. Як громадяни РФ, саме вони:

Чи так переможемо? Складно сказати, але прагнути миру варто.
Читайте також
Хто увійшов до команди Дональда Трампа
Політика
Російська стратегія «Таран» і її місія на Донбасі. Частина перша.
Війна
Інтелектуальний неоколоніалізм
Політика
«Втомленому» Заходу простіше всадовити за стіл перемовин Київ
Політика
Примус України до територіальних поступок посилить «імперські апетити» путіна — Atlantic Council
Війна
Основні ментальні коди Української нації закладані у борні проти Речі Посполитої
Історія