"Русский мир" в Африці

СВІТ
07 травня, 13:55
"Русский мир" в Африці

Масові вбивства, групові зґвалтування, повальні грабунки

RFI оприлюднило свідоцтва звірств російських банд найманців в Африці.

Французьке RFI опублікувало розслідування про злочини російських найманців в Центральноафриканській республіці з десятками живих свідчень злочинів, скоєних ними.

Мова йде про три воєнізовані угруповання, що воюють в ЦАР на стороні правлячого режиму: це банди Вагнера, Sewa Security Services і Lobaye Invest SARLU.

За даними RFI, учасники цих формувань вбивають і катують мирних жителів, здійснюють групові зґвалтування і займаються грабежами.

Основним джерелом інформації в матеріалі є доповідь спеціальної робочої групи ООН про використання найманців у Африці. У ньому повідомляється, що тільки з січня по середину квітня цього року російські військові найманці скоїли 26 позасудових страт, 5 групових зґвалтувань і 27 разів ініціювали незаконні арешти з тортурами на допитах.

Серед злочинів, детально описаних в публікації - розстріл на початку січня вантажівки з продовольчими товарами, під час якого було вбито трьох мирних жителів, страта в середині лютого трьох мирних жителів в мечеті, групове зґвалтування 25 лютого 24-річної місцевої жительки.

У Центральноафриканській республіці з 2013-го року йде збройна боротьба між повстанцями та чинним режимом. З Росії в ЦАР перекидаються "військові консультанти" та найманці з важкими озброєннями та бронетехнікою.

Західні ЗМІ повідомляли, що загальна кількість російських найманців може становити близько 2 тисяч осіб. Вони воюють на стороні правлячого режиму, а також охороняють ключові контрольні пункти та стратегічні об'єкти.

Тим часом за даними деяких кремлівських інсайдерських джерел, російські найманці банди ГРУ Вагнера також охороняють в ЦАР підземні бункери з золотом, валютою й коштовностями Путіна та його найбільш довірених спільників.

30 липня 2018 року в ЦАР були вбиті російські журналісти Орхан Джемаль, Олександр Расторгуєв і Кирило Радченко. Вони знімали фільм-розслідування про діяльність найманців Вагнера.

За даними незалежного розслідування центру «Досьє» журналістів заманили в пастку в результаті добре підготовленої спецоперації. Розслідувачі прийшли до висновку, що за журналістами велося стеження з моменту їх прибуття в ЦАР, і в ньому брали участь люди, пов'язані з керівництвом банди Вагнера.

Крім того, центру «Досьє» вдалося довести, що пов'язані з Євгеном Пригожиним «фахівці» - й, зокрема, радник президента ЦАР з безпеки Валерій Захаров - цілеспрямовано вкинули в ЗМІ версію про вбивство журналістів в результаті банального пограбування.

Автор : Відділ моніторингу
вибір редакції
Читайте також:
7 років тому проти ночі 14 червня у небі над Луганськом російські окупанти збили військовий транспортний літак Іл-76.
14 червня, 10:23
Агресори відновили риторику 7-річної давнини й уже обіцяють запровадити польові розстрільні суди на нових захоплених територіях України.
13 квітня, 12:45
Вірменські збройні сили вкотре завдали удару з артилерії по мирним населеним пунктам сусідньої країни.
04.11.2020, 14:09
Уряд національної згоди Лівії, що перебуває у Триполі, надав нові докази масових убивств мирних громадян військом генерала Халіфи Хафтара.
29.10.2020, 09:58
Це вже не перший випадок таких страт
вчора, 17:45
"AstraZeneca", "BioNTech", "Moderna", "Novavax" і "Pfizer" розпалюють безпрецедентну кризу у галузі прав людини.
вчора, 16:45