СБУ має проводити обшуки у Чернігівській ОВА

ПОЛІТИКА
06.09.2023, 11:05
СБУ має проводити обшуки у Чернігівській ОВА

Обшуки мають йти не у в.о. мера Чернігова, який не дозволив виставку дронів, а у чиновників з військової адміністрації, які її погодили

Місцеве самоврядування у Чернігові є самостійним та ефективним, на відміну від місцевих ставлеників від центральної влади.

Про це у Facebook повідомив нардеп VIII скликання, політичний експерт Олександр Черненко, передає медіа агенція "Останній Бастіон".

"До в.о. мера Чернігова Олександра Ломако прийшли з обшуками. Почекали два тижні після трагедії – російської ракетної атаки по Драмтеатру і виставці дронів, яку благословила обласна військова адміністрація. Ціна халатності центральних та місцевих чиновників, які організували виставку - життя невинних людей", - йдеться в повідомленні.

Черненко зазначив, що місто не давало дозволу на виставку, але його не послухали, загинули люди.

"Але міська влада з перших хвилин трагедії включилася рятувати поранених, розгрібати завали, діяла… В цей час відповідальні за захід чиновники поховалися і не відсвічували. І до цих пір не покарані. Але сьогодні обшуки йдуть не у них. А обшуки йдуть в квартирі у Ломако, який не погодив виставку, але й жодного слова про військову адміністрацію не сказав. Робив свою роботу. Як і належить керівнику міста.

Чому ж обшуки в Ломако? Бо місцеве самоврядування в Чернігові – самостійне та ефективне, а місцеві ставленики центру – недієздатні. Це декого дуже бісить. Насправді ж обшуки мають йти у чиновників з військової адміністрації, які досі не покарані за трагедію, а не в Чернігівського голови, який не дозволив виставку", - підсумував він.

19 серпня ворог обстріляв центр Чернігова. Кількість постраждалих внаслідок російського ракетного удару по Чернігову сягнула 156 осіб. 7 людей загинули.

В.о. мера Чернігова Ломако згодом повідомив, що СБУ проводить обшуки в нього вдома.


Нагадаємо, що за дуже дивних обставин через суд було відсторонено законно обраного міського голову Владислава Атрошенка. Мер Чернігова переобрався на другий термін у 2020-му за підтримки 77% виборців, його фракція «Рідний дім» отримала впевнену більшість в міськраді, але ані це, ані активна підтримка колег з Асоціації міст України не вберегли Атрошенка.

2 лютого мер Чернігова Владислав Атрошенко рішенням львівського суду був позбавлений права обіймати посаду голови міста.

Судове рішення про позбавлення його права обіймати посаду протягом року через вчинення адміністративного порушення залишається в силі.

Атрошенко з самого початку цього протистояння, яке почалося фактично відразу після деокупації Чернігівщини, звинувачував у своїх бідах президентське оточення. Банкова планувала створити у центрі прикордонної області, який стримав ворожу облогу, міську військову адміністрацію зі своїм ставлеником. Власне, так і сталося – 7 лютого цього року з’явився указ президента про її утворення. Хоча формально якихось екстрених причин для такого кроку не було: повноваження голови міста перейшли до секретаря міськради – соратника Атрошенка Олександра Ломако, місто жодного дня не перебувало в окупації, обстановка в ньому тепер відносно спокійна, а депутати міськради в більшості своїй нікуди не розбіглися.

Призначений президентом голова військової адміністрації Чернігова Дмитро Брижинський заявив, що готовий взяти на себе управління містом, натякаючи, що місто не є нормально керованим міськрадою: «Пропоную виконувачу обов’язки голови міської ради й депутатському корпусу подати мені на затвердження ці документи, які потрібні для вирішення нагальних проблем наших людей».

Таку готовність новопризначений голова військової адміністрації міста висловлював на фоні спроби зібрати першу чергову сесію міськради після масштабного вторгнення 30 березня цього року(до того були тільки позачергові). Сесія вийшла резонансною і почалася з затримкою на вісім з половиною годин. Її початок переносився через дзвінок про замінування будівлі, фракції «Слуги народу» та «Нашого краю» у повному складі відмовлялися реєструватися, а частина депутатів, просто не могла дістатися до своїх робочих місць – когось знімали з потягів при поверненні з-за кордону, когось викликали на допит у СБУ, декого викликали до військкомату. Паралельно отримали на горіхи журналісти, яким депутати зламали камеру. Попри ці неприємності, сесія відбулася, але очевидно, що нинішня конфліктна ситуація в Чернігові не розсмокчеться сама собою.

Історія з позбавленням посади чернігівського мера Владислава Атрошенка отримала продовження. У війну Банкової з главою місцевого самоврядування обласного центру вступила Чернігівська міська військова адміністрація.

Пропрацювавши два місяці на посаді начальника військової адміністрації Чернігова, Дмитро Брижинський, у минулому – військовий, подав судовий позов до виконавчого комітету міськради. Претензії, які військова адміністрація висунула до місцевої ради, по суті, створюють небезпечний прецедент: тепер у будь-якому куточку України, де на одній території паралельно з виборною владою керує військова адміністрація, утворена Зеленським, може виникнути аналогічна ситуація.

Та це не єдиний судовий позов. Чернігівська міська військова адміністрація намагається скасувати рішення Чернігівської міськради від 30 березня, яким було проведено перерозподіл місцевого бюджету.

Олександр Ломако впевнений: у Чернігові реалізовується сценарій блокування роботи місцевого самоврядування з боку силових структур і військової адміністрації. Кінцевою метою є запровадження контролю за бюджетом міста однією людиною – начальником міської військової адміністрації. На його переконання, міська земля і бюджет Чернігова – це те, що насправді цікавить військову адміністрацію.

Автор : Іван Правдін
вибір редакції
Читайте також:
Політика
Суддя Ірина Олексієнко скаржилася на тиск з боку СБУ та НАЗК.
18 вересня, 10:00
Політика
Суддя Ірина Олексієнко заявила про тиск з боку СБУ та НАЗК
17 серпня, 15:05
Політика
Ірина Олексієнко подала скаргу до ВРП у зв'язку із втручанням в її професійну діяльність.
03 серпня, 08:27
Світ
Вороже міністерство юстиції оновило перелік «небезпечних і заборонених організацій». Туди додали всіх тих, хто формує підпілля всередині РФ.
28 липня, 16:31
Політика
Сторона захисту каже, що досі не має доступу до всіх матеріалів справи.
22 червня, 15:35
Позиція
Підтримати Червінського прибули представники «Правого сектору» та небайдужі громадяни. Очікуємо на прибуття потерпілих Зеленського і Єрмака
14 червня, 15:00