СБУ повідомила про підозру поплічникам окупантів, причетним до воєнних злочинів

ВІЙНА
30 березня, 08:44
СБУ повідомила про підозру поплічникам окупантів, причетним до воєнних злочинів

Вони сприяли депортації до московії 15 українських дітей

Служба безпеки зібрала доказову базу на ще двох громадян України, які причетні до депортації українських дітей до рф.

Слідчі української спецслужби задокументували насильницьке переміщення по тимчасово окупованій території України та подальшу депортацію до рф 15 вихованців захопленої на той час (липень 2022 року) Новопетрівської спеціальної школи на Миколаївщині.

Серед виконавців злочину – так званий заступник очільника окупаційного «департаменту молоді та спорту Херсонської області». Його спільниця – призначена рашистами «ректорка» аграрного університету на тимчасово окупованій території регіону.

Щоб викрасти дітей із навчального закладу, до нього прибули 20 озброєних військовослужбовців країни-агресора.

Тоді рашисти забрали вихованців школи разом з директоркою установи та її чоловіком і примусово вивезли до окупованого у той період селища Степанівка на Херсонщині.

Там потерпілих очікували двоє фігурантів-псевдопосадовців, які організували примусове переміщення викрадених дітей і двох дорослих до місцевого річкового вокзалу.

Звідти потерпілих «під контролем» держави-агресора переправили на лівобережжя області, а потім автобусом – до Криму.

Звідти вихованців української школи поїздом вивезли до міста Анапа у Краснодарському краї.

За даними слідства, під час перебування депортованих дітей у рф представники держави-агресора заборонили їм використовувати українську мову та змушували співати гімн росії.

Згодом за підтримки міжнародних волонтерських організацій малолітніх потерпілих вдалося вивезти до третьої країни, щоб у подальшому повернути додому.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили обом фігурантам з окупаційних органів росії про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Оскільки підозрювані перебувають на тимчасово окупованій частині України, тривають комплексні заходи, щоб їх знайти і покарати.

Читайте також:
Війна
Не одному Маріуполі окупанти підготували долю знелюдненого міста. У фокусі Кремля — курортні міста всього Півдня України.
16 квітня, 06:00
Світ
Терористи із лав ЦАХАЛ виконують злочинні накази свого командування. Етнічна зачистка густонаселеної смуги Ґази має бути засуджена світом.
04 квітня, 12:35
Війна
Серед підписантів — європейські країни, а також США, Велика Британія, Австралія та Японія.
03 квітня, 10:57
Війна
Вона закликала вбивати українських дітей
01 квітня, 15:06
Кримінал
На другий рік окупації ворог розпочав масове привласнення чужого майна у курортних містечках українського Приазов'я. Наслідує більшовиків.
24 березня, 19:02
Кримінал
Відомий неонацист і воєнний злочинець із РФ нині перебуває у в'язниці міста Вантаа. Однак його можуть випустити, якщо не доведуть вину.
20 березня, 19:15