СБУ викрила КБ в Дніпрі, яке на замовлення РФ модернізувало енергетичну інфраструктуру Криму

КРИМІНАЛ
27 вересня, 17:47
СБУ викрила КБ в Дніпрі, яке на замовлення РФ модернізувало енергетичну інфраструктуру Криму
Фото: СБУ

Конструкторське бюро отримувало значні контракти від уряду країни окупанта.

Служба безпеки України викрила велике конструкторське бюро у Дніпрі, яке тісно співпрацювало з окупаційною владою Криму.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

За інформацією працівників спецслужб, зловмисники займалися модернізацією об’єктів енергетичної інфраструктури півострова, формально прикриваючись афілійованими підприємствами з РФ.

«Дане конструкторське бюро отримувало значні контракти від уряду РФ. Вартість лише одного з них становила близько 260 млн рублів ($3,5 млн). Серед їхніх проєктів ‒ виконання конструкторських робіт на об’єктах АО «КримТЕЦ»: «Сімферопольської ТЕЦ», «Камиш-Бурунської ТЕЦ» і «ТЕЦ Сакських теплових мереж», - інформують в СБУ.

СБУ викрила КБ в Дніпрі, яке на замовлення РФ модернізувало енергетичну інфраструктуру Криму_1

Повідомляється, що зловмисники діяли не напряму: щоб обійти український закон і «не співпрацювати з окупантами», вони створили декілька компаній в РФ. 

Саме вони і були формальним прикриттям цієї діяльності: брали участь у тендерах; від їх імені укладалися угоди щодо реконструкції енергетичних об’єктів окупованого півострова.

СБУ викрила КБ в Дніпрі, яке на замовлення РФ модернізувало енергетичну інфраструктуру Криму_2

Наразі слідчими СБУ у межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу, або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України) Кримінального кодексу України, здійснюється низка експертиз.

Планується повідомити про підозру організаторам злочинної діяльності.

Тривають слідчі дії для встановлення та покарання всіх причетних осіб.
 

вибір редакції
Читайте також:
Чиновники, котрі 8-й рік поспіль не помічають російську агресію, взялися вчергове обмежувати конституційні права українців.
18 жовтня, 13:23
Нові деталі про "замах" на Сергія Шефіра
04 жовтня, 10:45
Поліція обшукала квартиру начальника штабу добровольчого батальйону імені шейха Мансура Мусліма Ідрісова.
26 вересня, 16:25
Геннадій Москаль розповів про дивні обставини у справі замаху на радника президента Володимира Зеленського Сергія Шефіра
25 вересня, 12:22