СБУ затримала посадовця Міноборони, якого підозрюють у розкраданні 1,5 млрд ₴

КРИМІНАЛ
23.12.2023, 06:45
СБУ затримала посадовця Міноборони, якого підозрюють у розкраданні 1,5 млрд ₴

За даними слідства, чиновник Міноборони підписав угоду з компанією-спецекспортером на придбання оптової партії артилерійських снарядів.

Служба безпеки викрила корупційну схему придбання боєприпасів для ЗСУ на майже 1,5 млрд ₴. У ній підозрюється високопосадовець одного з Головних управлінь Міністерства оборони України.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

За даними слідства, посадовець Міноборони у грудні минулого року підписав угоду з компанією-спецекспортером на придбання гуртової партії артилерійських снарядів для українських захисників. Але тоді бюджетні кошти не були переказані на рахунки спецекспортера.

Як зазначають правоохоронці, новостворена Агенція оборонних закупівель Міноборони згодом уклала вигідніший контракт на постачання цих самих артснарядів із цим самим виробником.

Новий договір на відміну від попереднього передбачав придбання боєприпасів без посередників, напряму від виробника, що суттєво скорочувало терміни постачання продукції та зменшувало її вартість.

СБУ затримала посадовця Міноборони, якого підозрюють у розкраданні 1,5 млрд ₴_1СБУ затримала посадовця Міноборони, якого підозрюють у розкраданні 1,5 млрд ₴_2СБУ затримала посадовця Міноборони, якого підозрюють у розкраданні 1,5 млрд ₴_3СБУ затримала посадовця Міноборони, якого підозрюють у розкраданні 1,5 млрд ₴_4СБУ затримала посадовця Міноборони, якого підозрюють у розкраданні 1,5 млрд ₴_5СБУ затримала посадовця Міноборони, якого підозрюють у розкраданні 1,5 млрд ₴_6

Під час обшуків за місцями роботи та проживання фігуранта виявлено документи, які підтверджують незаконну діяльність.

«Проте фігурант, нехтуючи контрактом Агенції оборонних закупівель, безпідставно продовжив дію попередньої угоди з підприємством-спецекспортером. Щобільше, після пролонгації «старого» договору на рахунки афілійованої іноземної фірми-посередника було перераховано майже 1,5 млрд ₴. Ця сума на 30% перевищила вартість продукції за прямим договором з виробником», – пише пресслужба СБУ.

Під час обшуків за місцями роботи та проживання фігуранта виявлено документи, які підтверджують незаконну діяльність.

У межах кримінального провадження, розпочатого слідчими Служби безпеки за ч. 2 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань) Кримінального кодексу України, вирішується питання щодо повідомлення посадовцю про підозру.

Наразі фігуранта усунуто від виконання службових обов’язків. Крім того, Міністерство оборони проводить заходи для повернення до бюджету України привласнених майже 1,5 млрд ₴.

Зловмиснику загрожує до 15 років ув'язнення.

Читайте також:
Опінії
Оскільки Ситник «переплутав» поняття «подарунок» і «оренда» в контексті квартири, де на халяву проживав Тишлек, суд справу закрив.
10:56
Політика
З точки зору здорового європейського глузду ця персона мусить покинути свою посаду.
09:22
Кримінал
Колишньому заступнику глави Офісу президента Андрію Смирнову запобіжний захід у вигляді застави в 10 млн грн.
вчора, 20:50
Кримінал
За даними правоохоронців, фігурант планував вийти зі слідчого ізолятора та переховуватися від слідства за кордоном
вчора, 17:04
Позиція
При цьому Іван Вигівський стверджує, що нічого про це не знає, адже слідчі Нацполіції – самостійні.
вчора, 16:15
Кримінал
САП подала клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді застави.
вчора, 15:44