СБУ затримала заступника керівника Одеського БЕБ за співпрацю з росією

КРИМІНАЛ
09.10.2025, 17:04
СБУ затримала заступника керівника Одеського БЕБ за співпрацю з росією

Правоохоронці викрили заступника керівника територіального управління БЕБ в Одеській області на співпраці з країною-агресором.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Як встановило розслідування, посадовець є співзасновником луганської компанії, що займається нерухомістю на тимчасово окупованій території і фінансує російський бюджет у вигляді сплати «податків». За матеріалами справи, у 2023 році це підприємство було зареєстровано за законодавством РФ. При цьому викритий правоохоронець володіє у ньому 50% статутного капіталу.

В Одесі викрито заступника керівника БЕБ: підозрюється у веденні бізнесу з РФ фото 1

Відповідно до наявних доказів, фірма здає в оренду офіси комерційним структурам та громадським організаціям в Луганську, які «донатять» на армію РФ. Також це підприємство регулярно поширює оголошення про збір коштів на потреби окупаційних угруповань країни-агресора на власному сайті та сторінках у соцмережах.

Крім посадовця БЕБ правоохоронці затримали також його спільника, на якого записані інші 50% статутного капіталу вказаного підприємства.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки планують повідомити посадовцю БЕБ та його спільнику про підозру за ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору). Після цього буде вирішуватися питання щодо обрання фігурантам запобіжного заходу. Зловмисникам загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Правоохоронці не називають імені підозрюваного, але ймовірно, йдеться про Олега Скупінського.

В Одесі викрито заступника керівника БЕБ: підозрюється у веденні бізнесу з РФ фото 2

Автор : Валерій Гонтар
Читайте також:
Опінії
Архітектура державної зради: як «ворожки» проникли в нервову систему влади.
15 травня, 07:29
Кримінал
15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримав керівник одного з відділів Хмельницької міської ради, якого викрили на роботі на ФСБ.
14 травня, 19:30
Політика
Сергій Шахов, який був оголошений у розшук через декларування недостовірної інформації та переховується від правосуддя.
11 травня, 18:52
Кримінал
СБУ повідомила про нову підозру ексдепутату Євгену Мураєву за звинуваченням у виправдовуванні збройної агресії рф проти України.
11 травня, 13:05
Опінії
З Франції екстрадують ката «Ізоляції»: хто допоміг йому втекти з України.
10 травня, 09:24
Кримінал
Офіс генерального прокурора повідомив про підозру в державній зраді народному депутату України 9-го скликання.
05 травня, 15:55