Sea Breeze 23.3 пройдуть у Чорному морі та дельті Дунаю

СВІТ
09 вересня, 06:24
Йдеться про спільне бачення на рівні НАТО та держав-партнерів проблем безпеки в Чорноморському регіоні в умовах триваючої загарбницької війни рф проти України та небезпеки від дрейфуючих морських мін
Йдеться про спільне бачення на рівні НАТО та держав-партнерів проблем безпеки в Чорноморському регіоні в умовах триваючої загарбницької війни рф проти України та небезпеки від дрейфуючих морських мін
Фото: REUTERS/Serhii Smolientsev

Сім країн, включаючи Румунію та США, проведуть спільні військові навчання у Чорному морі та дельті Дунаю

Військово-морські сили США та Румунії спільно організовують 11-15 вересня міжнародні військові навчання Sea Breeze 23.3 у Чорному морі та дельті Дунаю. Участь братиме й Україна.

До навчань під керівництвом командувача ВМС Румунії віцеадмірала Йоана Георгеску буде долучено військових з Болгарії, Франції, Великої Британії, Румунії, США, Туреччини та України, повідомляє національне інформаційне агентство Румунії Agerpres з посиланням на начальника штабу ВМС Румунії.

Учасники навчань спеціалізуються на знешкодженні вибухових пристроїв. Для навчань румуни надають морський тральщик (військовий корабель з пошуку, виявлення та знищення морських мін) Sublocotenent Alexandru Axente, швидкісний водолазний корабель Venus, броньований швидкісний патрульний катер Posada, високошвидкісні надувні човни з жорстким корпусом RHI), а також спеціалістів зі знешкодження вибухівки, фахівців із розмінування, взвод морської піхоти та інші сили і ресурси.

З боку США приєднаються морський патрульний і розвідувальний літак P-8 Poseidon, а також водолази-спеціалісти зі знешкодження бомб, що демонструватимуть роботу спеціального обладнання, повідомляють румунські ЗМІ.

Основною метою навчань є розвиток оперативно-тактичної взаємодії країн-учасниць у сфері боротьби з вибуховими пристроями, особливо дрейфуючими морськими мінами – для свободи і безпеки судноплавства.

Напередодні у румунській Констанці відбулася зустріч командувачів ВМС країн-членів НАТО з Чорного моря (Болгарія, Румунія і Туреччина), у якому також взяли участь командувач ВМС Франції в Середземному морі, офіційні особи Королівського флоту Великої Британії, командувач 6-го флоту США, командувач Об’єднаними військово-морськими силами НАТО та делегація з України.

Йшлося про спільне бачення на рівні НАТО та держав-партнерів проблем безпеки в Чорноморському регіоні в умовах триваючої загарбницької війни Московії проти України та небезпеки, створюваної дрейфуючими морськими мінами, – інформують румунські ЗМІ.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Війна
Навчання проходитиме у Європейському навчальному центрі F-16 на військово-повітряній базі Фетешті.
13 листопада, 12:13
Війна
Інформацію оприлюднили після того, як Вашингтон оголосив, що очолить коаліцію країн, які навчатимуть українських пілотів.
14 жовтня, 06:50
Світ
Ознайомчі навчання включають випробувальні польоти на літаках і тренажерах, а також брифінги для наземного персоналу.
14 вересня, 15:35
Спорт
Для навчання досвідчених пілотів повноцінному використанню F-16 у бойових умовах знадобиться три місяці
14 вересня, 08:31
Війна
Згодом її зможуть використовувати і українці
06 вересня, 06:27
Війна
Україна та Данія розпочнуть роботу над логістикою задля забезпечення обслуговування та ремонту винищувачів F-16 в Україні.
31 серпня, 06:45