Сенат США підтримав «великий і прекрасний» закон Трампа, який розлучив його з Маском

ВІЙНА
29 червня, 10:22
Сенат США  підтримав «великий і прекрасний» закон Трампа, який розлучив його з Маском

Маск знову розкритикував прийнятий закон. А Трамп почав погрожувати сенатору, який проголосував проти.

У Сенаті США підтримали розгляд законопроєкту про податки й витрати, який просуває президент Дональд Трамп. Його колишній соратник Ілон Маск знову розкритикував законопроєкт.

Про це пишуть Associated Press та BBC.

За відкриття обговорення законопроєкту — початкового кроку до його ухвалення — сенатори проголосували 51 голосами «за» і 49 — «проти».

Більшість республіканців голосували за, однак Ренд Пол з Кентуккі та Том Тілліс з Північної Кароліни висловилися проти нього, приєднавшись до демократів.

Голосування за підтримку законопроєкту відбулося на тлі розколу в середовищі республіканців, деякі з яких критикують сильне скорочення соціальних програм на користь податкових пільг. У записці, надісланій Сенату, Білий дім закликав до його підтримки, попередивши, що провал голосування «буде найвищою зрадою».

Після успішного голосування президент Дональд Трамп подякував сенаторам за підтримку законопроєкту, водночас розкритикувавши Тома Тілліса, який голосував проти. Він також пообіцяв зустрітися з кандидатами, які «висловлять бажання балотуватися на праймеріз проти «сенатора Тома» Тілліса».

Тим часом колишній соратник Трамп Ілон Маск висловив розчарування успішним голосуванням за відкриття обговорення законопроєкту. На його думку, він «знищить мільйони робочих місць в Америці» та завдасть США «величезної стратегічної шкоди»

«Абсолютно божевільно та руйнівно. Це роздає подачки галузям минулого, водночас завдаючи серйозної шкоди галузям майбутнього», — написав він.

Зазначимо, що цей законопроєкт породив конфлікт між Маском і Трампом, що зрештою призвів до їхнього розколу. Усе почалося з того, що мільярдер назвав документ «огидною гидотою». У відповідь президент США заявив, що «дуже розчарований» Маском.

Після цього бізнесмен опублікував серію критичних дописів у соціальній мережі Х, у яких, серед іншого, припустив, що без нього «Трамп програв би вибори». На це Трамп також не забарився з відповіддю і сказав, що Маск «просто збожеволів».

Читайте також:
Війна
Прем’єр-міністр Іспанії вважає, що «подвійні стандарти» щодо війн в Україні та Секторі Гази можуть підірвати його світовий авторитет.
вчора, 12:17
Політика
Також Китай підтримав будівництво «Сили Сибіру-2».
02 вересня, 11:15
Політика
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо проведе зустріч з Володимиром Зеленським на сході країни в п’ятницю, 5 вересня.
01 вересня, 19:25
Війна
Конкретних пропозицій щодо підвищення рівня російсько-українських переговорів наразі немає.
01 вересня, 18:22
Війна
Імпорт сирої нафти з росії до Індії зріс з майже нульового рівня до майже 40% від загального обсягу імпорту сирої нафти до 2025 року.
01 вересня, 08:05