Сергій Бєлашов ще минулого тижня вніс заставу та вийшов зі слідчого ізолятора
Сторона захисту Бєлашова паралельно оскаржує запобіжний захід в Апеляційній палаті ВАКС. У САП оскаржувати розмір застави не будуть.
Депутат Полтавської обласної ради і керівник фракції «Батьківщина» Сергій Бєлашов ще минулого тижня вийшов зі слідчого ізолятора.
На нього поклали такі обов'язки: прибувати на першу вимогу; не відлучатися із Києва, Київської області та Полтавської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними, а також свідками; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.
Сторона захисту паралельно оскаржує запобіжний захід в Апеляційній палаті ВАКС.
Про це повідомляє журналіст Олег Новіков.
У пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури "Останньому Бастіону" повідомили, що прокурор САП не буде оскаржувати запобіжний захід обраний для Сергія Бєлашова.
Нагадаємо, що при обранні запобіжного заходу Бєлашову прокурор САП просив призначити понад 120 млн грн альтернативної застави.
Тому досить дивною виглядає позиція сторони обвинувачення, яка змінила свою думку та відмовляється оскаржувати обраний запобіжний захід для Сергія Бєлашова.
Нагадаємо, що НАБУ повідомило про підозри чотирьом особам, які завдали Укрзалізниці збитків на понад 206 млн грн
9 червня 2023 року за процесуального керівництва прокурора САП детективи НАБУ повідомили про підозру 4 особам, серед яких два керівники філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» (посади зазначені на момент вчинення злочину), фактичний власник компанії-постачальника, а також посередник, зловживання яких завдали АТ «Укрзалізниця» збитків на загальну суму понад 206 млн грн.
Дії осіб кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 КК України.
У межах досудового розслідування встановлено, що з грудня 2016 року по січень 2020 року службові особи філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» у змові з представниками газових компаній організували закупівлі «блакитного палива» в обхід тендерних процедур, а також узгодили додаткову націнку на постачання газу, яка становила від 200 до 1000 грн на тис. куб. м.
При цьому службовці «Укрзалізниці» приховували надходження більш вигідних пропозицій від учасників ринку газу, умисно надаючи перевагу лише двом наперед визначеним компаніям.
Реалізація цієї схеми завдала «Укрзалізниці» збитків на загальну суму понад 206 млн грн. За версією слідства ці кошти були розподілені між учасниками злочинної схеми.
Власника компанії-постачальника Сергія Бєлашова затримано, за клопотанням детектива НАБУ, погодженого прокурором САП, слідчим суддею Вищого антикорупційного суду 11.06.2023 до нього застосовано запобіжний захід у виді 60 днів тримання під вартою з альтернативою застави 30 млн грн.
Крім Бєлашова у справі також повідомили колишнім директорам філії ЦЗВ Віталію Цвігуну та Євгену Нікітіну.
У період грудня 2016 - лютого 2020 років філія «Центр забезпечення виробництва» УЗ придбала за завищеною на майже 204 млн грн ціною природний газ у приватних компаній ТОВ «Юг-Газ» та ТОВ «Скела Терциум».
У цій справі вже підписав угоду про визнання винуватості колишній начальник відділу складського обліку палива управління обліку нафтопродуктів та складського господарства філії ЦЗВ УЗ Володимир Скородинський.
7 квітня 2023 року ВАКС угоду затвердив і призначив йому покарання у виді умовного позбавлення волі строком на 5 років із випробуванням протягом 2 років.
Також його оштрафували на 17 тисяч грн та зобов'язали відшкодували 2 млн грн шкоди.
Вищий антикорупційний суд слухає й іншу справу, де фігурує ексдиректор філії «Центр забезпечення виробництва» УЗ Віталій Цвігун.