Сергій Ромась — черговий «інвалід» з прокуратури Хмельниччини
Сергій Ромась — черговий «інвалід» з прокуратури Хмельниччини
Скандали з видачею за гроші довідок про інвалідність сколихнули всю країну. Особливо відзначилася Хмельницька область, а точніше обласна прокуратура цього регіону, співробітники якої масово ставали інвалідами через керівництво обласної МСЕК (медико-соціальна експертна комісія) та починали отримувати пенсію від держави.
Минулого тижня до мережі потрапив список, що складається з 50 прізвищ чинних хмельницьких «прокурорів-інвалідів», які скористалися «послугами» МСЕК.
Завдяки широкому резонансу у ЗМІ та суспільстві Володимир Зеленський провів засідання РНБО, на якому розглядалися питання корупції у МСЕК та органах прокуратури.
«На жаль, у тилу тут, в Україні, відбуваються речі, з якими жодних ворогів не треба. Це справді внутрішній ворог. Те, що відбувається з МСЕК — медико-соціальними експертними комісіями — і зухвалістю людей, зокрема прокурорів, які скористалися своїми зв'язками з МСЕК та оформили собі фальшиві інвалідності. Я чекаю від правоохоронців, зокрема насамперед СБУ, ДБР, Офісу Генпрокурора, відповідних швидких жорстких рішень», — заявив Зеленський.
Ми, у свою чергу, вирішили звернути увагу компетентних служб на одного доволі загадкового прокурора Хмельницької обласної прокуратури.
Знайомтесь, Ромась Сергій Іванович – начальник відділу прокуратури Хмельницької області.
Народився 10 жовтня 1972 року у місті Старокостянтинів Хмельницької області. В органах прокуратури працює з 1997 року. В опублікованому списку прокурорів-інвалідів перебуває на п'ятому місці.
Згідно з поданою декларацією про доходи пенсію він почав отримувати у 2017 році, оскільки у декларації за 2016 рік інформація про наявність пенсійних нарахувань відсутня. 2023 року він отримав 77 281 грн. пенсії. Вона, звичайно, не така фантастична, як у його колег, але теж непогана. Для підтримки штанів, як кажуть. А тепер давайте вдамося до елементарної математики. Зважаючи на той факт, що Ромась Сергій Іванович працює в органах прокуратури з 1997 року.
Хоча у статті 86 Закону України «Про прокуратуру» зазначено, що «прокурори мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років не менше 25 років, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів лише 15 років». А це означає, що Сергій Ромась за законом ще не досяг пенсійного віку і, мабуть, має інвалідність. І якщо це справді так, то перевіркою законності її отримання мають зайнятися правоохоронні органи. ДБР вже створило робочу групу, яка перевірятиме законність отримання інвалідностей державними службовцями. Відносно чиновників, у яких під час перевірки буде виявлено наявність незаконного статусу особи з інвалідністю, порушать кримінальні справи.
Повернімося до декларації нашого героя. Готівкою у Сергія Івановича є 19 500 євро, 53 800 доларів США та 250 000 гривень. На банківських рахунках у нього зберігається – 5 200 доларів США та 266 683 гривень. Його дружина – Ромась Олена Степанівна зберігає готівкою 20 000 доларів США. Погодьтеся, дуже непогано для сім'ї працівника прокуратури.
До речі, для таких «бідних» прокурорів, як Сергій Ромась є хороші новини зі стін Верховної Ради. Так, член Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна вкрай здивувала цифрами, які будуть закладені у бюджеті-2025 із заробітної плати працівників органів прокуратури та суддівського корпусу — це на кілька мільярдів на кожну структуру більше, ніж цього року. При цьому для медиків та вчителів не передбачено перегляд заробітних плат загалом.
Зі свого боку ми не обіцяємо Сергію Івановичу хороших новин, бо вже розпочали підготовку другої частини нашого розслідування. Повірте, буде цікаво.
Не перемикайтеся…
Джерело: ОРД