Сержант Шабунін намагається уникнути служби на тлі службового розслідування

Шабунін вкотре намагається уникнути виконання своїх обов’язків, хоча й не перебуває в зоні бойових дій.
Сержант Віталій Шабунін, який наразі проходить службу на посаді командира відділення польового механізованого хлібозаводу продовольчого складу військової частини А1361, вже сьогодні, 8 травня, має пройти військово-лікарську комісію.
Про це виданню «ЗіБ» повідомили військовослужбовці частини, надавши відповідні документи.
За словами військовослужбовців, В.Шабунін вкотре намагається уникнути виконання своїх обов’язків, хоча й не перебуває в зоні бойових дій. Він посилається на відкрито-кутову глаукому в обох очах і численні невуси (родимки) на тілі.
У частині також зазначають, що ця спроба уникнути служби відбувається на тлі триваючого службового розслідування щодо В.Шабуніна. Розслідування було ініційовано через порушення п. 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України — невиконання службових обов’язків, порушення військової дисципліни та громадського порядку.
Як повідомлялося, В.Шабунін погрожував колишньому заступнику міністра оборони Віталію Дейнезі, якого пов’язують із розкраданням коштів фонду «Повернись живим», численними закордонними поїздками до морських країн до початку повномасштабного вторгнення, а також впливом на оборонні закупівлі.
За інформацією джерел у військовій частині, в рамках службового розслідування В.Шабунін надав пояснення, що В. Дейнеґа не є службовою особою, службову інформацію він не передавав, а згаданий діалог не стосувався питань військової служби.
Крім того, військовослужбовці повідомляють, що В.Шабуніна пов’язують із викраденням автомобіля Nissan Pathfinder,, передбаченого для потреб військової частини, та з іншими зловживаннями, що стосуються військового майна. За їх словами, за результатами розслідування командуванням було зафіксовано порушення сержантом Шабуніним положень Дисциплінарного статуту.
Як відомо, раніше Державне бюро розслідувань відкрило проти В.Шабуніна два кримінальні провадження — за фактом підробки документів від НАЗК та ухилення від мобілізації. Зокрема, у квітні 2024 року ДБР розпочало розслідування за ч. 4 ст. 409 КК (ухилення від військової служби) та ч. 1 ст. 358 КК (підроблення офіційного документа).
У квітні 2025 року Печерський районний суд м.Києва надав дозвіл ДБР на отримання інформації про місце перебування В.Шабуніна з початку повномасштабного вторгнення, оскільки він тривалий час ухилявся від виконання службових обов’язків, уникав перебування у районах бойових дій, натомість перебував у київських ресторанах.
Раніше В.Шабунін піддавав критиці християнство, Захід, секс тощо, зокрема, зазначаючи, що «основне джерело поширення СНІДу в Україні — це не наркотики і наркомани, а невпорядковані статеві стосунки». І відповідальність за це, на його думку, лежить на християнах, бо «для них шлюб перестав бути цінністю».
В.Шабунін активно просував та агітував за обрання до Верховної Ради Тетяни Монтян — проросійської пропагандистки, яка виїхала до рф і наразі підозрюється у колабораційній діяльності.
Крім того, на думку експертів, свого часу він організував підпал свого будинку, аби отримати можливість збудувати на його місці новий — більшої площі, аби легалізувати у такий спосіб незаконні отримані доходи від впливу, зокрема, на судову систему.
Як повідомлялося раніше, серед працівників антикорупційних організацій виявлені особи, які також належать до категорії топ-ухилянтів. Так, від військової служби ухиляються чоловік керівниці «Центру протидії корупції» Дарії Каленюк — Орест Рудий, атикорупційні активісти Юрій Ніколов, Михайло Жернаков, Віталій Сич, Максим Савчук, Максим Опанасенко, Олександр Нотевський, а також скандально відомий блогер Юрій Бутусов, цивільний чоловік журналістки «Радіо Свобода» Наталії Седлецької — Сергій Якоб. Крім того, злісним ухилянтом є колишній журналіст «Бігус-інфо» Данило Мокрик — один із лідерів ЛГБТ спільноти.
«ЗіБ» і надалі інформуватиме суспільство про факти системного ухилення від служби з боку публічних діячів, причетних до корупційних схем, позапроцесуального тиску на судову та правоохоронну систему, а також спроб встановити через іноземні організації контроль над коштами Міністерства оборони.