Резонансна справа ТрО Києва: чому одних судять, а інших прикривають?

КРИМІНАЛ
вчора, 08:25
Віталій Шабунін та Дмитро Шерембей
Віталій Шабунін та Дмитро Шерембей
Фото: УНІАН

Чому деякі «воїни» досі без підозри.

Офіс Генерального прокурора проінформував волелюбний український народ, що Київська міська прокуратура спільно з ДБР повідомила про підозру колишньому заступнику міського голови — секретарю Київської міської ради Володимиру Бондаренку «у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 409 КК України».

Під час досудового розслідування встановлено, що посадовець у 2022–2023 роках, всупереч ст. 119 КЗпП, безпідставно нараховував та виплачував співробітнику апарату Київської міської ради заробітну плату, тим самим заподіявши шкоду державі в особі Київради на суму майже 700 тис. грн. Працівник апарату, якому було виплачено кошти, вступивши до лав Збройних сил України, отримував відповідне грошове забезпечення як військовослужбовець. Водночас він продовжував із липня 2022 року по березень 2023 року безпідставно отримувати заробітну плату. Крім цього, підозрюваний посадовець направив лист до Київської міської військово-цивільної адміністрації з клопотанням відрядити мобілізованого працівника для роботи у Київській міській раді.

Дозвольте внести ясність.

Йдеться про ухилення від військової служби мого, так би мовити, бойового побратима, солдата Хацевича Ігоря Мирославовича — керуючого справами секретаріату Київради, який із 24 лютого 2022 року й до кінця березня 2023 року фіктивно рахувався на службі в моїй військовій частині А7375 (206-й окремий батальйон ТрО 241-ї окремої бригади ТрО). Спочатку Хацевич був фіктивно оформлений стрільцем 3-го стрілецького відділення 1-го стрілецького взводу 2-ї стрілецької роти, а коли 12 квітня 2022 року батальйон висунувся на Миколаїв, солдата Хацевича перевели на посаду стрільця 1-го стрілецького відділення 2-го стрілецького взводу 7-ї стрілецької роти.

Зрозуміло, що у своєму підрозділі солдат Хацевич жодного разу не з’явився й після передислокації військової частини на миколаївський напрямок залишився в Києві разом із ще трьома такими ж ухилянтами — солдатом Олексієм Володимировичем Шпаком (помічник депутата Київради Хацевича), сержантом Олегом Анатолійовичем Левченком (депутат Київради від партії «ЄС», керівник секретаріату фракції «ЄС») і солдатом Михайлом Олександровичем Терентьєвим (депутат Київради від партії «УДАР», ексголова земельної комісії, який був затриманий НАБУ у березні 2025 року й невдовзі вийшов на волю під заставу в 20 млн грн). На випадок, якщо у військову частину прибуде якась комісія й стане рахувати особовий склад, солдат Хацевич організував від керівника апарату Київської міської військової адміністрації Дмитра Миколайовича Загуменного (у минулому — керівник апарату Київської міської державної адміністрації) лист на ім’я командира військової частини А7375 з проханням відрядити цих чотирьох «воїнів» до КМВА, а командир батальйону невідомо з якого переляку видав відповідний наказ.

Резонансна справа ТрО Києва: чому одних судять, а інших прикривають?_1

Після цього Бондаренко направив Загуменному листа з проханням направити «прикомандированих» до Київради, де вони й несли, так би мовити, усі тяготи військової служби за мобілізацією, отримуючи за це не тільки грошове забезпечення від військової частини А7375, але ще й зарплату з місцевого бюджету.

Це свято законослухняності було перервано 21 березня 2023 року моїм улюбленим слідчим Територіального управління ДБР у м. Києві Романом Коломійцем, публічному вихованню якого я приділив стільки часу та натхнення. У підсумку на лаві підсудних опинилися і чотири «захисники Вітчизни», і колишній командир військової частини, і керівник апарату КМВА. Ось повідомлення ДБР від 3 травня 2024 року про завершення досудового розслідування.

Але виникає запитання.

Річ у тім, що в тій же самій 241-й окремій бригаді ТрО, тільки в іншому, 207-му батальйоні (військова частина А7376), була аналогічна історія. Там півтора року — з 25 лютого 2022-го й до вересня 2023-го — фіктивно на службі рахувалися солдат Шабунін і тричі засуджений за квартирні крадіжки солдат Шерембей.

Вони також за весь строк служби жодного разу не з’явилися у своїх підрозділах і також вважалися «прикомандированими» — до НАЗК (на підставі листів Новікова й Ситника), до якогось Центру благодійної допомоги в м. Харків, Центру благодійної допомоги в м. Миколаїв і ледь не до Національного цирку. Щоправда, на відміну від Хацевича, який все ж таки працював у КМДА, той же Шабунін у місцях «відряджень» не з’являвся, жив удома, займався бізнесом і пиячив у київських генделиках разом із головною редакторкою «Української правди» Мусаєвою. А за це командир 207-го окремого батальйону ТрО підполковник Юшко платив Шабуніну та Шерембею, окрім грошового забезпечення, ще й додаткову винагороду за виконання бойових (спеціальних) завдань — усього ці «захисники» за час фіктивної служби в 207-му окремому батальйоні ТрО отримали по 950 тис. грн бюджетних коштів.

За фактом ухилення солдата Шабуніна й солдата Шерембея в грудні 2023-го й травні 2024-го років відповідно все тим же самим слідчим (нині — старшим слідчим) ТУ ДБР у м. Києві Романом Коломійцем були зареєстровані кримінальні провадження.

Але досі цим ухилянтам навіть не обрано запобіжний захід — про підозру було повідомлено лише підполковнику Юшку й тільки 20 лютого 2025 року.

Що ж стосується колишнього голови НАЗК Новікова та його заступника Ситника, які багато разів направляли у 207-й окремий батальйон листи з проханням прикомандирувати до НАЗК солдата Шабуніна, то притягувати їх до кримінальної відповідальності явно ніхто не збирається — ось тут викладені подробиці «справи Шабуніна».

Тому хотілося б зрозуміти причину процесуальної сліпоти Романа Реневича. Бо люди кажуть, що і попередній генеральний прокурор, і нинішній забороняють повідомляти Шабуніну та Ситнику про підозру, оскільки індульгенцію їм, начебто, купив сумнозвісний Сергій Пашинський, зброярський бізнес якого обслуговують ці видатні «борці з корупцією».

  • Чому справа ухилянта Хацевича давно в суді, а в справі ухилянтів Шабуніна й Шерембея кінь не валявся?
  • Чому Бондаренку повідомлено про підозру, а Новікову та Ситнику — ні?

Чекаємо від Руслана Кравченка — Генерального прокурора інформації про те, кому й скільки треба нині заплатити за те, щоб уникнути кримінальної відповідальності за ухилення від військової служби й розкрадання коштів державного бюджету.

Автор : Володимир Бойко
Читайте також:
Політика
Служба біля хліборізки та бойові премії: як Шабунін став «героєм тилу» ЗСУ.
10 липня, 11:21
Опінії
Чекаємо, чи дозволить суд цьому успішному підприємцю не сплачувати податки до бюджету воюючої країни.
04 липня, 17:32
Кримінал
Як детектив НАБУ намагався «поховати» справу Шабуніна і Шерембея
03 липня, 11:00
Кримінал
Друга річниця телепортації солдата Шабуніна: дивовижна історія фронтовика.
28 червня, 13:08
Кримінал
Шабуніну найближчим часом буде повідомлено про підозру в шахрайстві та ухиленні від військової служби.
21 травня, 11:15