Шайтанова покарали за те, що він не доніс грошей голові СБУ

Опінії
15 квітня, 11:45
Шайтанова покарали за те, що він не доніс грошей голові СБУ
Фото: YouTube

Питання про те, чи можна вважати операцію затримання агента ФСБ РФ у лавах української спецслужби успішною продовжує циркулювати у мережі.

Відомий журналіст, публіцист і блогер

Мене з усіх боків просять прокоментувати затримання співробітниками СБУ генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова, якого правнуки Дзержинського підозрюють у державній зраді та вчиненні терористичних актів на завдання ФСБ. Ну, що вам, друзі, сказати… Судячи з того, що замовне вбивство (Шайтанову інкримінується підготовка замаху на якогось Адама Осмаєва, який, начебто, поцупив гроші з чеченського «общака») СБУ кваліфікує як теракт, у відомстві лейтенанта Баканова вже просто криза жанру.

З цього приводу хочу зазначити, що генерал-майор Служби безпеки України може бути затриманий лише в одному випадку – якщо він не доніс грошей голові СБУ. Що ж стосується російської агентури, то якщо людина вчасно заносить гроші Баканову та Єрмаку, вона не тільки продовжуватиме служити в СБУ, але може навіть отримати статус представника України в Мінській тристоронній контактній групі – як генерал-майор СБУ Геннадій Кузнецов (https://naspravdi.today/2020/03/31/ordenonosnyy-sobachnyk/), якого два рази виганяли з СБУ за вчинення корупційних правопорушень, який був засуджений вироком Печерського райсуду та впійманий на розкраданні грошового забезпечення особового складу. І який тепер разом з Єрмаком складає списки на обмін полонених, беручи від 30 до 80 тис. доларів (принаймні, стільки платили ув'язнені на непідконтрольній території, щоби Кузнецов включив їх у список у грудні 2019 року).

Також не можу обійти увагою заяву лейтенанта Баканова, мовляв: «Ми провели складну, тривалу, багаторівневу спецоперацію. Це – надважливе викриття Служби безпеки». Очевидно, тов. лейтенант не в курсі, що, наприклад у листопаді 2014 року СБУ затримала аж цілого начальника Департаменту контррозвідки СБУ і також генерал-майора Володимира Біка. У жовтні 2017 Біка випустили під домашній арешт, але вироку досі немає і є великі сумніви, чи буде взагалі. Принаймні, частина обвинувачень знята ще в 2016 році.

Відносно ж «надважливого викриття Служби безпеки», то і тут лейтенант Баканов помиляється. Як відомо, надважливим викриттям СБУ стала справа щодо Надії Савченко та Володимира Рубана, які рік провели в СІЗО. От тільки тепер СБУ не може пояснити, за що саме. Не менше звитяги правнуки Дзержинського проявили й при розкритті «замаху на вбивство» російського журналіста Бабченка та ще півсотні його українських колег, більшість з яких сприйняла звістку про це з гомеричним реготом.

І що саме прикметне – автор усіх цих «надважливих викриттів» Олексій Петров, колишній начальник Департаменту контррозвідки СБУ, який зараз очолює Управління СБУ в Кіровоградській області, не тільки не опинився в тюремній камері, а буде 16 квітня 2020 року призначений президентом Зеленським головою Закарпатської обласної державної адміністрації. Це мудре рішення попри те, що Петров своєю кар'єрою повністю зобов'язаний Шайтанову, в якого Олексій Геннадійович був заступником у 6-му управлінні ЦСО «А», що неофіційно називалось «Шайтанбатом» (до речі, начальником ЦСО «А» на той час був «Собачник» Кузнецов). Бо під Петровим наразі «Укрспирт», а тепер ще й буде своя ділянка державного кордону.

Що ж стосується Шайтанова, то нехай посидить у СІЗО й подумає над своєю поведінкою. Може, нарешті, зрозуміє, чому Петрову можна доїти «Укрспирт», а Кузнецову – розкрадати грошове забезпечення офіцерів АТЦ при СБУ. Бо як колись відповідав помічник президента Російської Федерації Лівшиць на запитання, чому влада переслідує деяких олігархів: «Треба ділитись».

ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
«А урод-то сидит на уроде и уродом другим погоняет, и это всё — при народе, который приветствует и вроде бы всё одобряет», — В. Висоцький.
вчора, 10:39
Торік у липні Володимир Зеленський наказав звільнити митників, підозрюваних у неналежній боротьбі з контрабандою.
28 серпня, 10:29
Служба безпеки України викрила механізм розтрати бюджетних коштів екскерівниками Укртрансбезпека на понад 100 мільйонів гривень.
25 серпня, 17:55
Начальник Головного управління СБУ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Василь Малюк патронує тютюновий бізнес.
05 серпня, 14:51
Про останні шпигунські скандали в правоохоронних органах.
17 червня, 19:29
В спецслужбі зовсім вже заплутались в цифрах?
14 травня, 15:38