В Естонії оприлюднили список викритих російських шпигунів
У списку російських шпигунів, представлених Поліцією безпеки, – 20 осіб.
У свіжому щорічнику естонської Поліції безпеки (КаПо) опубліковано повний список російських шпигунів, викритих на цей час.
Щорічник презентовано в Таллінні 14 квітня й оприлюднено на сайті КаПо.
«У списку російських шпигунів, представлених КаПо, - 20 осіб, з них 12 співпрацювали з ФСБ, 6 – з ГРУ і ще 2 – зі СЗР. У 2019 було засуджено 5 осіб», – повідомляють у Поліції безпеки.
Зокрема зазначається, що за «зраду Батьківщині» були засуджені колишній офіцер Сил оборони Естонії Денис Метсавас і його батько Петро Волін, які працювали на ГРУ. Метсавас отримав 15 з половиною років, Волін – 6 років.
Колишній співробітник поліції безпеки Володимир Куликов у 2019 році був засуджений за статтею «за розвідувальну діяльність, спрямовану проти Естонської Республіки, і її підтримку, а також за створення і підтримання антиестонських зв'язків» на 5 років.
Зазначимо, що у 1998 році Куликов був визнаний найкращим офіцером KAPO, він отримав естонську медаль «Хрест орла».
Громадянина Росії, колишнього члена правління Естонського союзу ветеранів збройних конфліктів і військової служби «Бойове Братство» Сергія Кондрата було засуджено до 5 років в'язниці. Його обвинуватили за статтею 233 «Ненасильницькі дії, вчинені іноземцем проти незалежності і суверенітету Естонської Республіки».
У щорічнику КаПо також констатується, що крім Росії, підвищений інтерес до Естонії виявляють спецслужби кількох країн, у тому числі Китаю.
«Цей інтерес зберігається досі, і розвідувальна діяльність Китаю посилюється», – наголошується в щорічнику.
За даними КаПо, для Китаю важливе значення мають рішення з глобальних питань, таких як Арктика, клімат або торгівля. Спецслужби КНР цікавляться Естонією у зв'язку з її членством в міжнародних організаціях, хоча їх інтерес цим не обмежується.
«Географічне положення Естонії як транзитної держави між Сходом і Заходом, а також інфраструктурні проекти, які знаходяться на стадії планування і будівництва, цікавлять Китай в тій же мірі», – йдеться у щорічнику.
Раніше подібні щорічники були опубліковані службами безпеки Литви і Латвії.