В Естонії оприлюднили список викритих російських шпигунів

СВІТ
14.04.2020, 17:57
В Естонії оприлюднили список викритих російських шпигунів
Фото: delfi.lt

У списку російських шпигунів, представлених Поліцією безпеки, – 20 осіб.

У свіжому щорічнику естонської Поліції безпеки (КаПо) опубліковано повний список російських шпигунів, викритих на цей час.

Щорічник презентовано в Таллінні 14 квітня й оприлюднено на сайті КаПо.

«У списку російських шпигунів, представлених КаПо, - 20 осіб, з них 12 співпрацювали з ФСБ, 6 з ГРУ і ще 2 зі СЗР. У 2019 було засуджено 5 осіб», – повідомляють у Поліції безпеки.

Зокрема зазначається, що за «зраду Батьківщині» були засуджені колишній офіцер Сил оборони Естонії Денис Метсавас і його батько Петро Волін, які працювали на ГРУ. Метсавас отримав 15 з половиною років, Волін – 6 років.

Колишній співробітник поліції безпеки Володимир Куликов у 2019 році був засуджений за статтею «за розвідувальну діяльність, спрямовану проти Естонської Республіки, і її підтримку, а також за створення і підтримання антиестонських зв'язків» на 5 років.

Зазначимо, що у 1998 році Куликов був визнаний найкращим офіцером KAPO, він отримав естонську медаль «Хрест орла».

Громадянина Росії, колишнього члена правління Естонського союзу ветеранів збройних конфліктів і військової служби «Бойове Братство» Сергія Кондрата було засуджено до 5 років в'язниці. Його обвинуватили за статтею 233 «Ненасильницькі дії, вчинені іноземцем проти незалежності і суверенітету Естонської Республіки».

У щорічнику КаПо також констатується, що крім Росії, підвищений інтерес до Естонії виявляють спецслужби кількох країн, у тому числі Китаю.

«Цей інтерес зберігається досі, і розвідувальна діяльність Китаю посилюється», – наголошується в щорічнику.

За даними КаПо, для Китаю важливе значення мають рішення з глобальних питань, таких як Арктика, клімат або торгівля. Спецслужби КНР цікавляться Естонією у зв'язку з її членством в міжнародних організаціях, хоча їх інтерес цим не обмежується.

«Географічне положення Естонії як транзитної держави між Сходом і Заходом, а також інфраструктурні проекти, які знаходяться на стадії планування і будівництва, цікавлять Китай в тій же мірі», – йдеться у щорічнику.

Раніше подібні щорічники були опубліковані службами безпеки Литви і Латвії.

Читайте також:
В Естонії коаліційний уряд може піти у відставку через критичні висловлювання міністра внутрішніх справ щодо ЛҐБТ-спільноти.
21.10.2020, 09:58
Спалах коронавірусу не став на заваді масовому заходу так званих секс-меншин, організованого в столиці Естонії.
30.06.2020, 14:58
Громадяни сучасної України не замислюються над тим, скільки ж насправді їхніх земляків поховано за межами Батьківщини.
26.05.2020, 11:33
Вихованці низки освітніх закладів Тарту і Нарви взяли участь у дослідженні на тему "Як ви бачите Естонію на міжнародній арені".
17.04.2020, 11:10
Очільниця Естонської Республіки Керсті Кал'юлайд провела селекторну нараду з керівниками Сільськогосподарської торгової палати країни.
08.04.2020, 11:25
25 березня 1949 року окупаційний сталінський режим у насильно вивіз понад 22 тисячі естонців на Сибір.
28.03.2020, 10:10