Ще один фігурант справи НАБУ мав довідку від ГУР на перетин кордону

КРИМІНАЛ
07.06.2023, 16:00
Ще один фігурант справи НАБУ мав довідку від ГУР на перетин кордону

Ігор Бутанов має довідку від ГУР Міноборони і використовував її для виїзду за кордон для відпочинку з родиною

Детективи НАБУ і прокурори САП дізналися про ще одну довідку від Головного управління розвідки Міністерства оборони, яку використовував фігурант їхньої справи.

Про це повідомляє журналіст Олег Новіков.

Під час розслідування провадження про хабар вже колишньому заступнику директора філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» Олексію Онисимюку детективи затримали директора ТОВ «Обрій події» Ігоря Бутанова (не плутати з Будановим). Саме він, за версією слідства, надавав неправомірну вигоду Онисимюку.

Під час розслідування детективи дізналися, що Бутанов має довідку від ГУР Міноборони і використовував її для виїзду за кордон для відпочинку з родиною.

«Мені ГУР МО... давав листа на виїзд, що я виїжджаю на завдання. Я просто поїхав першого дня, а дружина поїхала другого».

У НАБУ дізналися, що Бутанов був відсутній в Україні з 13 по 26 серпня 2022 року, з 12 по 28 грудня 2022 року, а також з 24 березня по 3 квітня 2023 року.

Попри цей лист, підозрюваний має трьох неповнолітніх дітей і міг виїжджати за кордон і без довідки, але чомусь використав її.

Крім того, детективи вважають, що підозрюваний імовірно отримав підроблену медичну довідку щодо наявності у нього захворювань, які унеможливлюють його мобілізацію.

В одній з розмов Бутанов повідомив, що один з його знайомих «зробив собі довідку, що в нього епілепсія».

Водночас сам фігурант обговорював можливість і собі зробити довідку: «Ось я, я ж собі наступний, то у мене більше всього буде дві хвороби: астма та ін'єкційний діабет... Я буду робити собі діабет та астму».

Під час обшуку автомобіля працівники НАБУ знайшли в сумці 30 тисяч доларів готівки, на що дружина Бутанова повідомила, що це її «тривожна валізка».

Також детективи обшукали банківську комірку, доступ до якої на підставі довіреності мав Бутанов, і віднайшли там 185 тис. дол. та 18 450 євро.

За даними журналіста Олега Новікова, підозрюваний і раніше фігурував у низці корупційних розслідувань, зокрема, в часи президентства Віктора Януковича.

Вищий антикорупційний суд заарештував Бутанова з альтернативою 30 млн грн застави.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Пропозиції, що закладені у законопроєкті, не усувають, а додають нових корупційних ризиків.
20 лютого, 16:47
Політика
У 2013 році Куценко був фігурантом 5 корупційних кримінальних проваджень. Тоді він зміг уникнути покарання.
20 лютого, 11:18
Опінії
Правоохоронці знайшли покинуту без тягача газову цистерну, в якій було знайдено 259 ящиків сигарет.
19 лютого, 10:45
Кримінал
ЇЇ затримали на одержанні 55 тис. дол. хабаря.
17 лютого, 08:05
Політика
У той час, коли держава перебуває в стані війни та потребує коштів для придбання озброєння, Маселко витягує із бюджету гроші на оздоровлення
16 лютого, 16:05
Політика
Можливо тому, що місцевий офіс ДАСУ очолює податківець Януковича?
16 лютого, 15:34