Шкоду здоров’ю через вакцинацію буде компенсувати Кабмін

ПОЛТАВА
22.03.2021, 13:45
Шкоду здоров’ю через вакцинацію буде компенсувати Кабмін

Рада звільнила виробників вакцин від відповідальності за негативні наслідки

9 березня Верховна Рада ухвалила в цілому як закон скандальний законопроект Кабміну №5247 «Про внесення зміни до статті 9-2 Закону «Про лікарські засоби» щодо державної реєстрації вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів під зобов'язання.

Скандальним він був через те, що ним пропонується звільнити виробників вакцин та медичних працівників від відповідальності. «Зміни вносяться з метою забезпечення можливості виконання зобов’язань, визначених укладеними Угодами та домовленостями, підписаними Україною в рамках механізму COVAX», - пояснили в КМУ.

Разом з тим, профільний Комітет вирішив доопрацювати законопроект, уточнивши, що компенсації у разі шкоди здоров’ю через вакцинацію буде здійснювати Уряд. Окрім того, у законопроекті уточнено, що медичні працівники звільняться від відповідальності лише у разі, якщо вони діють відповідно до інструкції.

Отже, зміни до статті 9-2 тепер виглядають так:

«Після державної реєстрації вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів для специфічної профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19) під зобов’язання для екстреного медичного застосування центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я за рішенням Кабінету Міністрів України має право брати зобов’язання від імені України, пов’язані із застосуванням вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів для специфічної профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19), державна реєстрація яких здійснена відповідно до вимог цієї статті, у тому числі щодо відмови від суверенного імунітету в можливих спорах щодо таких зобов’язань, а також звільнення від цивільної відповідальності виробника та/або власника реєстраційного посвідчення, включаючи їх працівників, медичних працівників, якщо застосування таких вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів здійснювалось відповідно до інструкції, затвердженої центральним органом виконавчої влади України, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, які залучені до здійснення заходів, пов’язаних із вакцинацією, за будь-які наслідки, спричинені застосуванням таких вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів для специфічної профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19).

У разі настання таких наслідків державою забезпечується здійснення відповідних компенсаційних виплат у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».

Також у законі додалися прикінцеві положення.

1️⃣ Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та діє протягом чотирьох років.

2️⃣ Кабінету Міністрів України у двотижневий строк з дня набрання чинності цим Законом:

- привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом та забезпечити розробку та прийняття нових нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону;

- забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом та прийняття ними нових нормативно-правових актів, необхідність яких випливає з цього Закону.

3️⃣ Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом розробити та впровадити порядок здійснення компенсаційних виплат щодо шкоди, пов’язаної із наслідками, спричиненими застосуванням вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів для специфічної профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19), державна реєстрація яких здійснена під зобов’язання для екстреного медичного застосування.

Імунітет від судових позовів виробникам вакцин від COVID-19 надали не лише в Україні. Щоправда, звільнили від відповідальності не всіх взагалі, а лише певні фармкомпанії. У США та Великій Британії надали імунітет американсько-німецькому концерну Pfizer/BioNTech. Те саме Pfizer, за повідомленнями ЗМІ, вимагав і від Євросоюзу. Але в Брюсселі запевняють, що Європа з цим не погодиться.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Полтава
Ви — опора нації. Ваша праця — безцінний дар для поколінь, які зростають. Вам завдячують юні українці за наданий квиток у майбутнє.
вчора, 18:57
Полтава
Напередодні Свята Покрови Пресвятої Богородиці хапуги і колаборанти з Полтавської обласної ради провели вишкіл.
30 вересня, 10:25
Полтава
15 вересня полтавець Дмитро Цись з іншими піротехніками розміновували околиці Лиману. На жаль, той день виявився фатальним.
29 вересня, 18:27
Полтава
Знахідки з колекції археологічних досліджень по вулиці Стрітенській доводять, російський вплив був мінімальний. Особливо у буденному житті.
25 вересня, 17:18
Полтава
За кілька годин після нічної атаки на Полтавщину голова ВЦА Лунін проінформував окупантів про її результати.
20 вересня, 12:55
Полтава
У 1990-х роках усі знали, куди ми йдемо. Нині це похід у невідомість.
14 вересня, 12:51