Шмигаль анонсував збільшення зарплати освітянам

ПОЛІТИКА
15.11.2023, 17:55
Шмигаль анонсував збільшення зарплати освітянам

Замість обіцяних Зеленським $4000, освітяни отримуватимуть $470.

В Україні працівникам освіти планують підвищити заробітну плату. Це станеться у 2024 році. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.

Про це повідомляє портал Osvita.

Шмигаль зазначив, що наступного року на освіту буде виділено 179 млрд грн, що на 15% більше ніж у 2023 році.

«Закладаємо в бюджеті зростання зарплат учителів. Загалом виплати освітянам наступного року зростуть на 21%. Середньомісячна розрахункова заробітна плата вчителя вищої категорії збільшується з 14,4 тис. ₴ до 17,4 тис. ₴» — пояснив він.

Крім того зазначається, що будуть продовжені інші освітні програми. Зокрема, на облаштування укриттів витратять 2,5 млрд ₴, на реформу Нової української школи – 1,5 млрд ₴, модернізацію шкільних їдалень – 1,5 млрд ₴, на нові шкільні автобуси – один мільярд гривень.

До того ж передбачено збільшення фінансування науки на 15%. Основний акцент буде зроблено на дослідження, що пов’язані з розвитком оборонно-промислового комплексу.

У кого з вчителів найменші зарплати у 2023 році

Найнижчі посадові оклади призначаються молодим вчителям без серйозного стажу роботи. Такі педагоги, за даними Міністерства освіти, станом на 2023 рік, отримують усього 5 699 ₴.

Однак в результаті мінімальна середня зарплата для вчителя без стажу все ж вища. Адже вони можуть розраховувати на виплату різноманітних надбавок. Наприклад:

  • за вислугу років – 627 ₴ (10% для молодих вчителів);
  • за престижність праці – 1 254 ₴;
  • за сумлінну працю – 522 ₴.

Додаткові гроші надаються й за класне керівництво. За це до основної зарплати доплачують близько 1 300 ₴. А якщо вчитель користується допомогою на оздоровлення у випадку надання щорічної відпустки, то педагогу ще нарахують 522 ₴ до зарплати.

Тож, за даними МОН, середня заробітна плата молодого вчителя без стажу роботи становить 10 574 ₴.

Які максимальні зарплати у вчителів

Як свідчать дані порталу Всеосвіта найвищі зарплати отримують вчителі вищої категорії. Розмір їхніх зарплат коливається на рівні 21 тис. ₴. Директори шкіл отримують не більше 23 тис. ₴.

«Останній Бастіон» нагадує, що жовтні Денис Шмигаль підписав розпорядженням Кабінету міністрів України № 858-р від 29 вересня 2023 року, яким було призначено довічно стипендії Кабінету Міністрів України за видатні заслуги у сфері вищої освіти науково-педагогічним працівникам з 1 вересня 2023 р.

Серед науково-педагогічних працівників, яким було призначено довічну стипендію Кабміну є і батько Президента Олександр Семенович Зеленський — професор Державного університету економіки і технологій.

Урядова стипендія має розмір трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць — зараз це 8052 , наступного року буде 9084 .

Нагадаємо, що Володимир Зеленський обіцяв, що вчителі в Україні будуть отримувати зарплату в розмірі 4000 доларів. Українські педагоги п'ятий рік без особливої надії очікують виконання обіцянок президента.

Замість цього, Уряд зглянувся на бідність батьків Зеленського, та призначив його батьку довічну стипендію.

Зеленський чітко дотримується позиції, яку озвучив в рамках передвиборної кампанії: «Я вам ничего не должен. Я должен только своим родителям».

בואו נפתח, חברים؟

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
Слуги урода зірвали голосування щодо виключення Безуглої з комітету Нацбезпеки
вчора, 11:47
Політика
Законопроєкт про угоду зі слідством у корупційних справах буде доопрацьовано.
19 липня, 15:00
Опінії
Це не перший раз, коли колишній КВКшник і актор проектів «95 кварталу» виїжджає за кордон.
04 липня, 16:05
Політика
Два рівнозначні диктатори розбудовують дві ідентичні мафіозні держави. Обидва ж прикриваються палким патріотизмом, викупаного у крові.
01 липня, 19:29
Кримінал
У нього вилучили ноутбук та телефон.
27 червня, 21:20
Опінії
Постійний піздьож Зеленського і його команди що «карупціі у нас нєт, гдє ви єйо толька відєлі?» - це постійне сповзання в Малоросію.
26 червня, 09:35