Що стоїть за арештом Павла Дурова?

ПОЛІТИКА
26 серпня, 11:05
Що стоїть за арештом Павла Дурова?

Затримання засновника месенджера Telegram Павла Дурова у Франції викликало хвилю обговорень та коментарів.

Французька влада пояснює арешт тим, що Дурова звинувачують у сприянні поширенню незаконних матеріалів на його платформі, що, на думку Парижа, робить його співучасником у злочинній діяльності.

У Парижі вважають, що відсутність модерації, співпраці з французькою поліцією, а також низка інструментів, які пропонує Telegram (анонімні номери, криптовалютний гаманець тощо), робить Дурова співучасником наркотрафіку, поширення педофільського контенту та шахрайства, повідомляє TF1.

Однак не всі сприймають цю версію серйозно. Насправді за цим арештом можуть ховатися набагато складніші мотиви.

Версії арешту Дурова:

Боротьба зі злочинністю та екстремізмом.

Прихильники цієї версії пишуть, що Telegram давно привертає увагу спецслужб Заходу через те, що його анонімність та шифрування використовуються для нелегальної діяльності, включаючи т.зв. «терористичні акти», торгівлю наркотиками та поширення дитячої порнографії.

Французька влада обґрунтовує затримання Дурова саме відсутністю належної модерації та відмовою співпраці з французькими спецслужбами.

Політичний контекст.

Друга версія пов'язана з недавніми подіями, коли антиізраїльські хакери використовували Telegram для публікації вкрадених даних. Відмова Дурова піддати ці дані цензурі могла викликати тиск із боку «Ізраїлю» на Париж, що призвело до арешту. Це опосередковано підтверджується тим, що ордер на арешт було підписано лише за 20 хвилин до приземлення літака Дурова в аеропорту.

Контакти із Путіним. Російсько-Українська війна

Ряд коментаторів пишуть, що арешт можливо пов'язаний з тим, що, перебуваючи в Баку Дуров, зустрічався з Путіним для узгодження якоїсь стратегії діяльності Telegram у контексті наростаючого протистояння із Заходом.

Тут же згадується російсько-українська війна та роль Telegram в інформаційному протистоянні, пропаганді та шпигунській діяльності.

Сценарій за участю російських спецслужб.

Telegram часто пов'язують із російськими спецслужбами, а сам Дуров довгий час уникав поїздок до країн, де месенджер перебуває під наглядом.

Його візит до Парижа здається дивним, враховуючи, що він знав про можливі ризики.

Це дає підстави припускати, що арешт може бути частиною ширшої гри, пов'язаної з міжнародною політикою та інформаційною війною, особливо у контексті російсько-українського конфлікту.

«Він припустився помилки сьогодні ввечері. Ми не знаємо чому... Чи був цей політ випадковим? У будь-якому випадку, він за ґратами!», — повідомило TF1 джерело, близьке до розслідування.

Вкажемо у зв'язку з цим, що хоча Telegram популярний у низці країн, і кількість його користувачів майже 900 млн користувачів, проте на Заході – в Європі та в США, месенджер Дурова займає дуже скромні позиції і не може бути використаний для серйозних інформаційних та шпигунських операцій.

Скандал у зв'язку з арештом Дурова може привернути до Telegram масштабну увагу, якщо грамотно використати ситуацію, що може призвести до різкого зростання популярності месенджера на Заході, зокрема, у США, де незабаром мають відбутися вибори президента.

З огляду на все вище сказане історія з арештом Дурова може мати певні наслідки як для самого Telegram, так і для політичного ландшафту на Заході.

Цей інцидент вже привернув увагу до платформи, що, напевно, збільшить її популярність. Якщо арешт був свідомим кроком для привернення уваги, то акцію можна вважати успішною.

Достатньо вказати на реакцію Ілона Маска, власника «Х», який написав – «Затримання Дурова у Франції – провісник страт за лайки в Європі», щоб зрозуміти, в якому ключі розвиватимуться подальші баталії.

Ілон Маск також назвав затримання Дурова «рекламою першої поправки» до конституції США, яка гарантує свободу слова.

Своєю чергою, американський журналіст Такер Карлсон охарактеризував затримання як «живе попередження» власникам платформ, які відмовляються від цензури.

Якщо Франція зможе нав'язати свою інтерпретацію каральної акції проти конкуруючої глобальної медіа-мережі, яка функціонує на користь стратегічних противників (Росії, Китаю, Ірану), цей інцидент може дати в руки правлячих на Заході режимів повноту контролю за платформами, які відмовляються співпрацювати з владою.

Якщо французька влада «продавить» звинувачення проти Дурова, йому загрожує тривалий термін ув'язнення до 20 років в'язниці.

Які б мотиви та причини не стояли за арештом засновника Telegram очевидно, що на тлі гарячої війни між двома блоками зла – «США, Європа, Ізраїль» та «Китай, Росія, Іран», які привели світ до масштабної кризи, боротьба за контроль над глобальними інформаційними потоками посилюватиметься, і історія з Дуровим підтверджує це припущення.

Зі свого боку зазначимо, що Telegram – один із найуспішніших проєктів російських спецслужб на світовому медійному полі. За офіційними даними головний операційний центр Telegram формально розташований у Дубаї.

Раніше журналісти з Німеччини намагалися потрапити до дубайського офісу Дурова, який перебрався ОАЕ після втечі з росії. Але вони не змогли цього зробити, бо офіс постійно пустував і там нікого не було.

Реально ж, як стверджують ряд джерел, діючий офіс месенджера, як і раніше, знаходиться на Невському проспекті в Петербурзі, де, за даними колишнього колеги Дурова Антона Розенберга, знаходяться розробники російської соцмережі ВКонтакте, а також офіс ФСБ.

Telegram використовує для передачі мережевого трафіку тільки і виключно російські компанії - RETN і LLC GLOBALNET.

Крім того, частина ключових серверів, як і основний домен telegram.org, знаходяться в росії. А якщо додати до цього багатомільярдні інвестиції в Telegram «бізнесменів» путіна – Андрія Костіна «ВТБ-капітал», Михайла Фрідмана Альфа-Капітал – цього буде достатньо, щоб принаймні засумніватися в незалежності дітища Дурова.

Сокирні дії влади Франції лише додають уваги та популярності до месенджера Луб'янки.

В історії з Telegram Франція і в цілому Захід знову ясно підтвердили, що наративи про свободу слова, самовираження, вільного доступу до інформації тощо, які становили базу демократичної релігії, і які були підірвані шаленою сіоністською цензурою та підтримкою різанини «Ізраїлем» палестинців у Газі більше не діють.

Правляча на Заході сіоністсько-ліберальна банда, яка створила інформаційний концтабір, який обплутав світ павутиною глобальних медіа-мереж, вважає, що цифровий концтабір для людства буде ефективним лише в тому випадку, якщо він не матиме альтернативи, навіть в особі такого ж концтабору, але яким керує інший наглядач.

Автор : Іван Правдін
вибір редакції
Читайте також:
Політика
Сирія так і не змогла відновитися після втрати нафтових родовищ і заводів
09 грудня, 16:31
Світ
Усі ці бази є критично важливими для путіна у цих регіонах.
05 грудня, 10:55
Політика
«росія – точно нам не ворог», - про це заявив посол державного утворення «Ізраїль» Михайло Бродський
02 грудня, 10:02
Політика
Міністр енергетики Туреччини заявив, що без дозволу США «ми не зможемо платити росі».
26 листопада, 16:35
Світ
За минулі 2 роки Вашинґтон позірно стримував Київ від надмірної ескалації. Натомість Москву це лише провокувало конфліктувати далі.
25 листопада, 08:25
Опінії
Росіяни за командою воєнних злочинців цілеспрямовано б’ють ракетами по підстанціях навколо українських атомних станцій
21 листопада, 09:36