Що таке автомобілі Stryker? І навіщо Пентагон посилає їх в Україну?

Опінії
22.01.2023, 14:35
Американські солдати 2-ї піхотної дивізії батальйону Stryker Combat Team під час навчань у Південній Кореї.
Американські солдати 2-ї піхотної дивізії батальйону Stryker Combat Team під час навчань у Південній Кореї.

Вони швидко пересуваються, несучи солдатів, і можуть бути озброєні різною зброєю.

Кореспондент Пентагону у New York Times

Пентагон оголосив, що відправить в Україну 90 бойових броньованих машин Stryker, що стане першою подібною передачею універсальної восьмиколісної зброї зі складів армії США в іноземну країну.

До Strykers приєднаються 59 бойових машин піхоти Bradley та інше озброєння в рамках пакета військової допомоги Києву на 2,5 мільярда доларів. Згідно із заявою, надісланою журналістам електронною поштою в четвер увечері, у поєднанні з 50 Бредлі, оголошеними для України 6 січня, Київ отримає кількість машин, еквівалентну двом бронетанковим бригадам.

Хто вони?

За даними армії США, існує 18 різних варіантів Stryker. Деякі з них створені в основному для переміщення піхотинців у бій і з нього, тоді як інші призначені для перенесення зброї, наприклад 120-міліметрових мінометів, для забезпечення вогневої підтримки. Інші мають зброю середнього та великого калібру для прямого вогню по військах противника з 30-міліметрових гармат або навіть більших 105-міліметрових гармат.

Страйкери спочатку будувалися з плоскодонними корпусами, які виявилися вразливими до саморобних бомб, які підривали під ними повстанці в Іраку. У відповідь на це армія поступово відмовилася від цих транспортних засобів, встановивши у нові Strykers  V-подібне днище, подібним до тих, що використовуються на протимінно-стійких транспортних засобах виготовлених для протидії засідкам, які також називаються MRAP .

Яка саме версія або версії будуть надані Україні, невідомо.

Версія машини зі 105-мм гарматою
Версія машини зі 105-мм гарматою

Для чого вони були створені?

У 1990-х роках керівництво армії США вирішило, що службі потрібна більш мобільна ударна група, яка могла б відправитися в будь-яку точку світу всього за чотири дні. Це означало, що їм потрібен був добре озброєний і броньований транспортний засіб, але при цьому відносно легкий і досить малий, щоб його перевозив вантажний літак C-130.

Страйкер був обраний як транспортний засіб, на якому армія могла б створювати ці сили. Вони вперше побачили бойові дії в Іраку у 2003 році.

Чим вони відрізняються від Бредлі?

Страйкери мають меншу броню, ніж Бредлі. І при вазі від 20 до 23,5 тонн вони важать набагато менше, ніж Bradley, який може важити до 40 тонн, згідно зі звітом Дослідницької служби Конгресу США за 2016 рік.

У той час як Bradley їздять на гусеницях, які забезпечують чудове зчеплення на нерівній місцевості, Strykers їздять на восьми колесах, які продовжують працювати, навіть якщо в них влучили кулі чи уламки.

Страйкери також набагато швидші за Бредлі, здатні розвивати швидкість 60 миль на годину, згідно зі звітом Конгресу.

Протимінна версія машини
Протимінна версія машини

Stryker також може бути адаптований під декілька різних варіантів, у тому числі для використання інженерами або як машини швидкої допомоги.

Як їх використовуватимуть в Україні?

У заяві Пентагону в четвер говориться, що 90 Stryker також будуть забезпечені 20 мінними катками — колісними саньми, які сконструйовані таким чином, щоб бути досить важкими, щоб запускати протитанкові міни, і штовхаються попереду бронетехніки в надії розчистити безпечні шляхи через мінні поля. 

Оскільки війна між Україною та росією перетворилася на більш статичну битву між солдатами, які закріпилися, захищеними поясами протитанкових наземних мін, поєднання «Страйкерів» із мінними катками та додатковим підривним обладнанням для того, що Пентагон називав «розмінуванням перешкод» вказує на те, що США надають Україні спеціальні засоби, призначені для того, щоб збройні сили Києва могли прорвати оборону росії (Що свідчить про рішуче бажання Пентагону поставити крапку у війні і швидше всього діяти превентивно, відштовхуючись від прогнозованого нападу рф на весні - Ред. Останній Бастіон).

Автори: Джон Ісмей, - The New York Times

Переклад з англійської Останній Бастіон

Читайте також:
Світ
Трамп ще під час своєї передвиборчої кампанії обіцяв запустити «наймасштабнішу програму депортації в історії США».
вчора, 11:42
Світ
Вони вимагають припинити фінансування ізраїльських дітовбивць.
15 січня, 10:33
Світ
Збитки на мільярди, мародери та нестача води.
10 січня, 10:31
Політика
Минулого місяця Олександр Смирнов визнав, що дав ФБР неправдиві свідчення.
09 січня, 10:21
Опінії
Інавґураційна метушня у Вашинґтоні позбавлена тверезого погляду на новий стан речей у світі. 47-й президент США мусить визнати це.
08 січня, 19:23
Світ
Вибори пройшли мирно, і Байден запросив Трампа до Білого дому вранці 20 січня, щоб мирно передати владу з повагою до традицій.
06 січня, 11:03