Військова допомога від Болгарії. Закон офіційно вступив у дію: що це означає

СВІТ
23.12.2022, 20:13
Військова допомога від Болгарії. Закон офіційно вступив у дію: що це означає

Соціалісти заявляли, що допомога буцімто втягне Софію у війну

Сьогодні, 23 грудня, в Болгарії вступив в дію закон про ратифікацію угоди між міністерством оборони Республіки Болгарія та Міністерством оборони України про безоплатне надання озброєння, техніки та боєприпасів. Закон був опублікований у сьогоднішньому номері «Державного вісника», повідомляє медіа агенція Останній Бастіон з посиланням на Ukr.bg

Публікація вищевказаного закону в «Державному віснику» на практиці означає, що тепер Болгарія може розпочати процес передачі Україні озброєння і військової техніки в рамках військової допомоги. Також це означає, що президент Болгарії Румен Радев відмовився накласти на закон вето, як цього від нього вимагала Болгарська соціалістична партія. Свою вимогу соціалісти пояснювали тим, що ухвалений депутатами закон суперечить болгарській конституції, оскільки виконуючий обов’язки міністра оборони підписав з українською стороною угоду, в якій вказано, що додатки до неї не підлягають ратифікації в парламенті.  

Раніше лідер соціалістів Корнелія Нінова закликала президента накласти вето на прийнятий законопроєкт, посилаючись на його неконституційність, а також на публічні виступи президента, в яких він зазначав, що відправка зброї в Україну втягне Болгарію у війну. Також в партії заявили, що шукатимуть можливості звернутись до конституційного суду, якщо президент не накладе вето на ратифіковану болгарським парламентом угоду про надання Україні зброї. 

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Болгарія готова передати Україні винищувачі МіГ-29 за умови отримання від союзників більш сучасних літаків
11.04.2023, 10:07
Світ
Американські урядовці хочуть обійти перепони, створені трампівським угрупованням у Конґресі. Кидати Україну напризволяще США не збираються.
15:42
Світ
У Німеччині урядовці, включно з офіцерами Бундесверу, сполохали громадськість заявами про російську агресію проти об'єднаної Європи.
01 березня, 21:31
Світ
На жаль, припинення масових убивств у смузі Ґази триватиме не довше за священний для мусульман місяць Рамадан. Потім терор відновиться.
28 лютого, 08:23
Світ
Туреччина зосереджена на отриманні F-16, а не на програмі F-35
27 лютого, 18:31
Світ
Бойовий пілот Аарон Бушнелл вимагав від адміністрації Джозефа Байдена вплинути на сіоністів. Він був проти масових убивств палестинців.
27 лютого, 12:34