Щоб "штампувати" ракети і танки, в рф перейдуть на 12 годинний робочий день
Російському ОПК не вистачає 20 тисяч кваліфікованих працівників, найматимуть безробітних та ув'язнених
Підприємства російських оборонно-промислових корпорацій "Ростех", "Роскосмос" та "Алмаз-Антей", розташовані в районі Уралу, перейшли на шестиденний робочий тиждень з 12-годинним робочим днем. До цього переліку входить "Уралвагонзавод" як основний виробник танків рф, «Уралтрансмаш» як основний виробник артилерії, та підприємства-виробники апаратури для наведення ракет, зокрема зенітних, - повідомляє Defence Express.
Про це заявляють рашистські пропагандони із "ТАСС", посилаючись на слова глави Федерації профспілок Свєрдловскої області рф Андрєя Вєтлужскіх.
Зазначається, що законодавство РФ дозволяє запроваджувати на підприємствах ОПК шестиденний робочий тиждень та збільшувати тривалість робочих змін до 12 годин буквально "в рутинному режимі".
При цьому кремлівські пропагандони стверджують, що працівникам оборонних підприємств зарплату збільшать пропорційно збільшеній тривалості робочого дня. А працівники "цивільних" суміжних виробництв (наприклад, виробництво залізничних вагонів на "Уралвагонзаводі" або виробництво трамваїв на "Уралтрансмаші") – і далі працюватимуть за 8-годинним робочим днем, без змін.
Кремлівські пропагандони стверджують, що перехід підприємств російського ОПК на 12-годинний робочий день відбувається через збільшення держоборонзамовлення. Але схоже, що істинна причина – це нестача працівників для рашистської "оборонки".
За даними з відкритих джерел, станом на листопад 2022 року російському військово-промисловому комплексу не вистачало близько 20 тисяч кваліфікованих працівників. Щоб закрити таку "кадрову діру", губернатори регіонів намагаються вербувати безробітних, пропонуючи їм переїзд та пільги. А керівництво "Уралвагонзаводу" було вимушено навіть залучити 250 в'язнів на малокваліфіковані роботи по виробництву бронетехніки.