Під час читання активізуються дві окремі мережі людського мозку, – науковці

СВІТ
20 квітня, 16:00
Під час читання активізуються дві окремі мережі людського мозку, – науковці
Фото: Bernard Marr

З метою інтегрувати значення слів у тексті для отримання складного сенсу і змісту вищого порядку мозок людини залучає свої обидві півкулі.

Результати відповідного дослідження оприлюднили фахівці з Університету Г'юстона у Техасі, повідомляє медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Neuro Science News".

Нейропсихологи з'ясували, як розподілені вузли у мовній мережі мозку працюють разом і взаємодіють, дозволяючи нам розуміти складні речення, особливо, коли йдеться про тексти технічного змісту.

За для того, аби визначити конкретні ролі та вивчити взаємодію галузей мозку, що беруть участь у читанні, науковці провели записи мозкової активності добровольців – пацієнтів з електродами (їх вмонтували хірургічним шляхом для локалізації епілепсії – прим. ред.).

Нейронна діяльність цих осіб вимірювалася під час читання трьох видів тексту:

  • звичайних речень;
  • речень із вигаданими словами, як у вірші типу "бармаглот" авторства Льюїса Керролла;
  • і списків із безглуздих слів.

За цими записами науковці визначили 2 мережі мозку, які грають ключову роль процесі читання:

  • перша із них включає область лобової частки мозку, яка посилає сигнали у скроневу долю, коли людина намагається зрозуміти зміст тексту;
  • тоді як друга – включає іншу область скроневої долі, надсилаючи сигнали в область лобової долі, дозволяючи зрозуміти контекст речення, щоби полегшити обробку кожного нового прочитаного слова.

Окремо "Останній Бастіон" нагадує про те, що за висновками фінських науковців, різні ґаджети насправді уповільнюють розвиток мовлення у дитини віком до5-7 років.

Читайте також:
Життя
Співробітники біолабораторії в Інституті Вайцмана відзвітували про прорив у вирощуванні синтетичних утробних плодів людини.
08 вересня, 20:22
Світ
У пошуках препаратів, які мають посприяти збільшенню тривалості життя, людство перебуває не одне століття і, здається, вже є прогрес.
05 вересня, 19:06
Світ
Одіозний вчений знову взявся до роботи й планує модифікувати гени, щоб запобігти розвитку хвороби Альцгеймера
05 липня, 09:34
Життя
Новий експеримент у галузі квантової фізики продемонстрував приголомшливу ідею, яка раніше висловлювалася лише в рамках теорії.
26 квітня, 18:07
Життя
Синтетичний полімер і продукт полімеризації пропілену можна утилізувати без шкоди для навколишнього середовища залучивши гриби.
19 квітня, 16:00
Життя
Порівняння мікрофлори з чоловічої бороди та шерсті хатніх собак виявило збільшену концентрацію потенційно небезпечних бактерій саме у людей.
05.10.2021, 09:26