Під час читання активізуються дві окремі мережі людського мозку, – науковці

СВІТ
20.04.2023, 16:00
Під час читання активізуються дві окремі мережі людського мозку, – науковці
Фото: Bernard Marr

З метою інтегрувати значення слів у тексті для отримання складного сенсу і змісту вищого порядку мозок людини залучає свої обидві півкулі.

Результати відповідного дослідження оприлюднили фахівці з Університету Г'юстона у Техасі, повідомляє медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Neuro Science News".

Нейропсихологи з'ясували, як розподілені вузли у мовній мережі мозку працюють разом і взаємодіють, дозволяючи нам розуміти складні речення, особливо, коли йдеться про тексти технічного змісту.

За для того, аби визначити конкретні ролі та вивчити взаємодію галузей мозку, що беруть участь у читанні, науковці провели записи мозкової активності добровольців – пацієнтів з електродами (їх вмонтували хірургічним шляхом для локалізації епілепсії – прим. ред.).

Нейронна діяльність цих осіб вимірювалася під час читання трьох видів тексту:

  • звичайних речень;
  • речень із вигаданими словами, як у вірші типу "бармаглот" авторства Льюїса Керролла;
  • і списків із безглуздих слів.

За цими записами науковці визначили 2 мережі мозку, які грають ключову роль процесі читання:

  • перша із них включає область лобової частки мозку, яка посилає сигнали у скроневу долю, коли людина намагається зрозуміти зміст тексту;
  • тоді як друга – включає іншу область скроневої долі, надсилаючи сигнали в область лобової долі, дозволяючи зрозуміти контекст речення, щоби полегшити обробку кожного нового прочитаного слова.

Окремо "Останній Бастіон" нагадує про те, що за висновками фінських науковців, різні ґаджети насправді уповільнюють розвиток мовлення у дитини віком до5-7 років.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
«Місто під кригою», або мовою оригіналу «Camp Century», — саме такою знахідкою поділилися американські дослідники. Об'єкт виявили з повітря.
01 грудня, 10:34
Життя
Міжнародна співпраця науковців за підтримки фахівців Єльського університету здивувала академічний світ. У США представили новий тип матерії.
19 листопада, 14:53
Життя
Зазвичай малеча звертає особливу увагу на консистенцію того, що пропонують їсти дорослі. Ця прискіпливість досягає піка у 6-7 років.
07 липня, 09:37
Життя
Музична диверсія тисячоліття, що змінила сприйняття людством звуків. Це далеко не конспірологічна теорія, як видається на перший погляд.
01 липня, 21:41
Життя
Міжнародна група науковців дослідила зірку WD 0816-310 за допомогою великого телескопа. Вони помітили вкрай незвичайну деталь.
28 лютого, 21:39
Життя
Група бактеріофагів в організмі негативно впливають на мозок та поведінку людей. Борються з ними специфічні «вірусні» трансплантати.
07 лютого, 08:24