Шпигуноманія: у Росії 78-річного вченого запідозрили у продажу Китаю даних про підводні човни

СВІТ
15 червня, 14:36
Шпигуноманія: у Росії 78-річного вченого запідозрили у продажу Китаю даних про підводні човни
Фото: wikipedia.org

У ФСБ вважають, що академік співпрацює з китайськими спецслужбами як мінімум з весни 2017 року.

Росії 78-річному президенту Арктичної академії наук Валерію Мітько пред'явили звинувачення у державній зраді.

Як пише видання «Сноб», Дзержинський суд відправив Мітько під домашній арешт ще в лютому, але раніше про це не повідомлялося.

Його звинувачують у тому, що під час поїздки в Китай він передав китайським спецслужбам якісь матеріали, що становлять держтаємницю. Мова йде про секретну інформацію за розробками в галузі гідроакустики та способів виявлення підводних човнів».

Слідство вважає, що Мітько співпрацює з китайськими спецслужбами як мінімум з весни 2017 року. Зазначається, що вчений «з корисливої зацікавленості» погодився збирати для них дані, які є держтаємницею «воєнного характеру».

Справу вченого розслідує петербурзьке управління ФСБ.

За словами адвоката вченого, документи, які той брав із собою за кордон, «завжди стосувалися виключно його наукової та викладацької діяльності».

5 червня суд продовжив домашній арешт Мітько до 10 жовтня. Вченому заборонені прогулянки, використання засобів зв'язку і спілкування з сином, який проходить свідком по його справі. Сам Мітько категорично заперечує провину в держзраді.

Валерій Мітько - капітан першого рангу запасу. У 1963-1994 роках він служив на кораблях, підводних човнах і установах Військово-морського флоту. Зараз вчений займає посаду президента Санкт-Петербурзької Арктичної громадської академії наук. З 2016 Мітько викладав в Даляньському морському університеті в Китаї. За словами його дружини, він їздив туди з лекціями по гідрофізиці двічі на рік.

Читайте також:
Шанувальники першого українського історичного роману "Чорна Рада" зібралися на могилі його автора у селі Оленівка Борзнянського району.
10 серпня, 11:27
Лукашенко стверджує, що ходить без взуття, бо поважає працю прибиральниць.
08 липня, 16:16
Театралізоване дійство за книгою "Дивовижні пригоди в лісовій школі", презентували юні мешканці Лубен.
07 лютого, 10:20
Телеграм-канал оперативно оприлюднює інформацію про події з акцій протесту в Білорусі.
вчора, 19:52
За щоби не взялися "фахові" дослідники РФ, у них все не до ладу. Як от вакцина від коронавірусу.
вчора, 13:48
Багатотисячний марш із вимогою узаконити свою присутність у Франції центром Парижу провели нелегальні мігранти з Азії та Африки.
19 жовтня, 10:27