Шуфрич із СІЗО зареєстрував законопроєкт щодо захисту прав нацменшин

Перебуваючи у СІЗО Нестор Шуфрич встигає підтримувати російську пропаганду про утиски угорців в Україні.
Народний депутат Нестор Шуфрич, який зараз перебуває у СІЗО за звинуваченням у державній зраді, зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт щодо вдосконалення захисту прав національних меншин.
Про це стало відомо із сайту Верховної Ради. На це також звернув увагу народний депутат Ярослав Железняк.
Повна назва законопроєкту — Проєкт внесення змін до Закону України «Про національні меншини (спільноти) України» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення захисту прав національних меншин (спільнот) із використання офіційних мов Європейського Союзу для сприяння європейській інтеграції України.
За словами Железняка, раніше Шуфрич був співголовою групи дружби з Угорщиною, тому, каже він, «є відчуття що саме по цій темі».
У чому підозрюють Шуфрича?
У лютому 2024 року народному депутатові від нині забороненої «Опозиційної платформи — За життя» Нестору Шуфричу повідомили про підозру за фінансування росгвардії у Криму.
За даними слідства, влітку 2013 року Шуфрич придбав у людей, афілійованих із Віктором Медведчуком, нерухоме майно в курортному селищі Сімеїз у Криму. Щоб приховати це, він зареєстрував майно на підконтрольну йому та його довіреній особі фірму.
У 2016 році, після окупації Криму, обвинувачені уклали договір охорони цього майна з незаконним воєнізованим формуванням окупаційної влади в АР Крим — «ФГУП «Охрана» Росгвардии по Республике Крым». Так, на рахунки російського воєнізованого формування за ці послуги перерахували майже 650 тисяч рублів.
Слідчі заявляють, що депутат, окрім того, був завербований ФСБ рф та виконував завдання ексзаступника секретаря РНБО Володимира Сівковича, який 2014 року виїхав до Москви.
Відомо, що Шуфрича та його довірену особу обвинувачують за статтею про фінансування дій, вчинених із метою насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, зміни меж території та державного кордону України (ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України). Крім цього, народному депутатові інкримінували державну зраду (ч. 1 ст. 111 ККУ).
У вересні 2023 року Шуфричу повідомили про підозру в державній зраді за підривну діяльність в інформаційній сфері.