Астрономи презентували нову мапу Всесвіту

21 березня, 14:47
Астрономи презентували нову мапу Всесвіту
Фото: Cosmos Magazine

Міжнародна команда астрофізиків створила тривимірне зображення космосу із 1,3 мільйона надмасивних чорних дір, оточених яскравою речовиною.

Відповідну мапу із детальним поясненням до неї дослідники оприлюднили на шпальтах галузевого видання Cosmos Magazine. Зазначається, що в основі нової 3D-моделі всі відомі на сьогодні людству квазари, зняті телескопом Gaia.

Керівник проєкту — професор Колумбійського університету у штаті Нью-Йорк пан Девід Гоґґ — заявив, що створений його командою каталог надмасивних чорних дір відрізняється від попередніх. Причина: найвища якість зображення буквально до пікселя.

«Космічний телескоп Gaia було створено для ідентифікації зірок у нашій галактиці, але пристрій також виявив мільйони квазарів далеко за межами Чумацького шляху. Це дало нам чіткіше уявлення про Всесвіт», — зазначив Девід Гоґґ.

Як і годиться, медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати про те, що астрономи виявили металеве «полярне сяйво» на білому карлику. Отримані дані доводять факт забруднення далекої від Землі зірки.

Читайте також:
Життя
Найближчі родичі бджіл діляться знаннями так само як люди чи шимпанзе. Ймовірно, їхній колективний розум більш особистий, ніж вважалося.
20 червня, 08:21
Історія
У долині Нілу робили спроби лікувати пухлини мозку хірургічним шляхом понад 4000 років тому. Проте невідомо, чи допомогло це пацієнтам.
14 червня, 21:43
Історія
Предки українців були різного етнічного походження. І тільки за княжої влади у престольному Києві змогли перетопитися на єдину спільноту.
13 червня, 07:09
Історія
Цього дня народився відомий угорський єврей-винахідник Дéнніш (Ґюнсцберґ) Ґáбор. Він знаний у світі як «батько голографії».
05 червня, 21:43
Політика
Що відбувається з антарктичною наукою і чи потрібна вона нам?
01 червня, 17:34
Історія
За збігом обставин після 24.II.2022 серед українців поширилася ненависть до фіно-угорських народів. І це велика помилка, яку виправлятимемо.
29 травня, 21:37