Швейцарський ключ до кремлівського замка війни в Україні

ПОЛІТИКА
20 травня, 20:38
Швейцарський ключ до кремлівського замка війни в Україні
Фото: Facebook

Чим ближче у часі літо, тим активніше говорять про мирні перемовини. Як воно насправді буде, стане відомо після зустрічі у Люцерні.

Від саміту миру у Швейцарії Україна очікує результату за трьома напрямками (або ж пунктами). Варто їх відразу окреслити:

  1. Вільне судноплавство.
  2. Ядерна й енергетична безпека.
  3. Обмін полоненими та повернення незаконно депортованих дітей.

Це якраз реалістичні цілі. Бо у продовольчій безпеці (яка напряму залежить від судноплавства), так само як і в ядерній чи енергетичній безпеці, зацікавлені й ті країни, які не ввели санкції проти РФ.

Що ж стосується реальності досягнення миру, то всі розуміють — це довгостроковий процес. На цю мить, мова скоріше йде про те, щоби зупинити подальшу агресію РФ і не допустити нав'язування російського варіанту капітуляції.

Оскільки тоді це означатиме подальшу конфліктність у всьому світові. І для цього якраз важлива участь якомога більшої кількості країн у саміті миру, що продемонструвало б відкидання російських підходів як таких.

Найближчі ж перемовини, які можуть бути, — про зупинку активної фази війни. Але й для цього нам потрібне суттєве збільшення військової допомоги Заходу; не лише кількісне, а і якісне.

Зокрема, надання парасольки західної ППО частині регіонів України, дозвіл використовувати далекобійну зброю по цілях на росії, присутність західних військових, а також постійний фонд фінансової допомоги. Без суттєвого посилення військової компоненти України РФ у принципі не бачитиме мотивів для перегляду курсу на війну.

Автор : Олеся Яхно
Читайте також:
Політика
Відень по-своєму підтримує Київ, адже досі залежить від Москви у питанні енергетики. Однак розмінюватися на чужі землі не збирається.
19 червня, 14:47
Політика
Заявка українського нахилянта ухилянтів на азійську підтримку зазнала фіаско. Самовпевнений «Голобородько» добиває вітчизняну дипломатію.
07 червня, 12:30
Новини
Джозеф Байден і Володимир Зеленський не налаштовані на пришвидшену євроатлантичну інтеграцію України. Всі їхні слова — дешевий популізм.
07 червня, 07:18
Політика
Західні партнери України своєрідно відреагувала на сигнал путіна про готовність до перемовин. Не слід очікувати припинення боїв.
04 червня, 07:09
Політика
Між Вашинґтоном і Берліном існує негласна домовленість умиротворювати Київ. Для них важливо зберегти існування Москви, хоч і слабкої.
29 травня, 08:21
Політика
Нащадки мігрантів звернулися з офіційним листом до Луїза Іназіу Лули да Силви відвідати Швейцарію. Там обговорюватимуть мир в Україні.
27 травня, 21:49