Швейцарський ключ до кремлівського замка війни в Україні
Чим ближче у часі літо, тим активніше говорять про мирні перемовини. Як воно насправді буде, стане відомо після зустрічі у Люцерні.
Від саміту миру у Швейцарії Україна очікує результату за трьома напрямками (або ж пунктами). Варто їх відразу окреслити:
- Вільне судноплавство.
- Ядерна й енергетична безпека.
- Обмін полоненими та повернення незаконно депортованих дітей.
Це якраз реалістичні цілі. Бо у продовольчій безпеці (яка напряму залежить від судноплавства), так само як і в ядерній чи енергетичній безпеці, зацікавлені й ті країни, які не ввели санкції проти РФ.
Що ж стосується реальності досягнення миру, то всі розуміють — це довгостроковий процес. На цю мить, мова скоріше йде про те, щоби зупинити подальшу агресію РФ і не допустити нав'язування російського варіанту капітуляції.
Оскільки тоді це означатиме подальшу конфліктність у всьому світові. І для цього якраз важлива участь якомога більшої кількості країн у саміті миру, що продемонструвало б відкидання російських підходів як таких.
Найближчі ж перемовини, які можуть бути, — про зупинку активної фази війни. Але й для цього нам потрібне суттєве збільшення військової допомоги Заходу; не лише кількісне, а і якісне.
Зокрема, надання парасольки західної ППО частині регіонів України, дозвіл використовувати далекобійну зброю по цілях на росії, присутність західних військових, а також постійний фонд фінансової допомоги. Без суттєвого посилення військової компоненти України РФ у принципі не бачитиме мотивів для перегляду курсу на війну.