«Танці з бубнами» навколо Трампа

«Танці з бубнами» навколо Трампа
Фото: Facebook

Дипломатичний театр і перемовини. Дональд Трамп versus нелегітимний узурпатор путін versus адекватні люди — гра триває.

Ми всі хочемо миру, але те, що ми бачимо останнім часом не веде до мирних перемовин — це складний дипломатичний спектакль. Давайте узагальнемо, чому він відбувається і чого нам чекати.

Перше, що варто зрозуміти: дипломатія, особливо в нашу епоху нового популізму та цифрових комунікацій, — це не тільки таємні перемовини. Величезну роль знову грають ритуал, жест, церемоніал.

Як у Середньовіччі, те, як щось сказано чи зроблено, часом важить не менше за суть. І те, що ми зараз спостерігаємо — це саме повернення домінування ритуалу.

Не варто думати, що вся справжня політика робиться таємно — публічна і кулуарна частини тісно переплетені.

Провал ставки Трампа на путіна — окрема тема. Пам'ятаєте, як Дональд Трамп був переконаний, що зможе «порішати» із путіним, змусити Україну до поступок, зробити путіна другом проти Китаю?..

Так от, ця ідея зазнала нищівного краху, а чому? — Ну, бо путін не бачить жодних причин домовлятися із Трампом на його умовах чи вступати в західні коаліції, тож угода між ними зараз неможлива.

Тому Трампу, хоч як би йому не хотілося легких перемог, доводиться повертатись до політики тиску: санкції, допомога Україні, дипломатичний пресинг. Іншого шляху, враховуючи ядерний статус РФ і небажання американців воювати, просто немає.

Але дається йому це важко — він любить швидкі результати, і хоче з цього зіскочити. Тому весь цей «перемовний ритуал» останніх тижнів має три ключові мети з боку України та європейських союзників:

  • Тримати фокус Трампа.

Постійно доводити йому (з огляду на його психотип), що путін недоговороздатний, не виконує обіцянок і не поважає його самого. Мета — показати, що тиск необхідний.

  • Посилювати тиск на Москву.

Виставляти Кремль максимально неконструктивним. Усе задля того, щоби створити підґрунтя для нових санкцій та посилення допомоги Україні.

  • Зміцнювати коаліцію.

Нейтралізувати гравців на кшталт Віктора Орбана чи Роберта Фіцо, які підігрують Москві, та забезпечувати єдність ЄС у питаннях санкцій. І тут теж потрібен вплив Трампа.

Чому путін не хоче миру зараз? Головна причина відсутності реального прогресу — сам путін, адже для нього вихід з війни зараз – більш ризикований, ніж її продовження.

Чому? Конверсія економіки — складно і дорого, повернення сотень тисяч ветеранів — соціальна напруга, невдоволення еліт, бо результати не варті втрати.

Для перезапуску економіки потрібні гігантські зовнішні інвестиції, яких ніхто не дасть. Тому нинішній стан (війна як спосіб контролю, утилізації маргіналів та збагачення еліт) для нього є більш зрозумілим станом гомеостазу.

Хоч і веде ця рівновага до неминучого краху системи, як хронічний алкоголізм. Реальні переговори почнуться лише тоді, коли ризики продовження війни стануть для путіна очевидно вищими за ризики її завершення, а це станеться лише через:

  1. Глибоку економічну кризу.
  2. Виснаження армії.
  3. Соціально-політичну кризу в РФ.

Що далі? «Танці з бубнами» навколо Трампа і до того моменту ми будемо спостерігати ці ритуали, натомість путін намагатиметься ізолювати Україну, ми із партнерми — ізолювати його.

До речі, розмови, що Трамп «витяг путіна з ізоляції», — повна маячня, подивіться на склад гостей параду у Москві. Всі наші дипломатичні кроки зараз адресовані не стільки путіну, скільки Трампу.

Так, доводиться фокусувати увагу старого божевільного діда, доводити йому недоговороздатність путіна. Це важка робота з рефлексивного управління двома специфічними людьми.

Якщо ж із путіним усе ясно (розуміє лише тиск), то з Трампом доводиться, на жаль, лавірувати. Тому на 99,9% упевнені, що ніякого сталого припинення вогню найближчим часом не буде.

Війна, ймовірно, триватиме до виснаження російської армії та економіки. Наше завдання і завдання партнерів — продовжувати тиснути на обох:

  • на путіна, щоби змусити до миру;
  • на Трампа, щоби він допомагав нам тиснути на путіна.
Тому зберігаємо спокій! Попереду ще багато цього спектаклю, але ціль тут виправдовує спектакль.
Автор : Юрій Богданов
вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Посіпаки з каґалу Кулініча-Біленького продовжують гріти руки на платниках податків. Соціально незахищеним категоріям населення дають крихти.
10 квітня, 14:55
Політика
Корупційний інтерес і антиконституційна діяльність. Саме так можна назвати дії особи, яка узурпувала владу на вулиці Банковій у Києві.
26 березня, 08:27
Політика
Урядовці наполягають на близькості лінії бойового зіткнення до шкіл. Столичні бюрократи «оптимізують» заклади у Харківській області.
19 березня, 08:27
Опінії
Депутати самоусунулися від війни й продовжують ганьбити Україну. Вони цементують свої схеми збагачення на майбутнє, щоби надалі доїти народ.
16 березня, 17:30
Політика
Фахові дипломати відсапують, коли самодури при владі висувають на перший план своїх друзів і бізнес-партнерів. Так зароджується кумівство.
13 березня, 21:42
Опінії
Всі знають джерело і прізвище всіх наших проблем. Реформ на тлі війни не відбулося, і цей згаяний для України час уже не повернути.
27 січня, 07:16