Сибіру та Далекого Сходу замало: Китай витісняє Росію з Середньої Азії

СВІТ
03.08.2019, 10:09
Сибіру та Далекого Сходу замало: Китай витісняє Росію з Середньої Азії

Окрім здійснення демографічної та економічної експансії на південно-східні простори Російської федерації, Китай зміцнює свої позиції на теренах Середньої Азії, які раніше вважалися зоною інтересів Москви.

Днями, 5 серпня, в Горно-Бадахшанській автономній області Таджикистану стартують триденні спільні навчання таджицької і китайської армій.

Також у регіоні відзначається скупчення військової техніки і солдатів армії Китаю.

У Таджикистані заговорили про те, що навчання є підготовкою до встановлення контролю Китаю за афгано-таджицьким кордоном.

На думку заступника голови Національного альянсу Таджикистану Аліма Шерзамонова, Китай, інвестуючи в країни Центральної Азії, повинен бути впевненим у збереженні своїх вкладень.

«Колись тут домінувала лише Росія, а Китай обмежував свою співпрацю переважно у сфері економіки. Але зараз, мабуть, ситуація змінюється, тож характерно, що в цих навчаннях не приймають участь російські військові, незважаючи на наявність російської військової бази в країні»прокоментував ситуацію таджицький політолог Парвіз Муллоджанов.

Читайте також:
Жаїр-Мессіаш Болсонару оголосив про довгоочікувану міністерську перестановку.
11:35
Прикордонна служба Коста-Рики за підтримки поліції вилучила великий вантаж наркотиків, що прямував з Південної Америки до Європи.
10:50
Заступник генерального прокурора США закликав відмовлятися від продукції технологічного гіганта з КНР на користь європейських аналогів.
09:30
Естонська розвідка стверджує, що у НАТО в Європі немає ракетних систем, які дорівнювали б російським.
вчора, 15:00
«Смерть трансатлантичного союзу є сильно перебільшеною. Захід перемагає».
вчора, 07:58