Сім’я Яреми: імідж ніщо, кум – все.

ПОЛТАВА
03.10.2014, 07:44
Сім’я Яреми: імідж ніщо, кум – все.

Як тільки в ГПУ хвилею майдану занесло «народного» генпрокурора Олега Махніцького, відразу ж гримнули зміни. Махніцький швидко побудував прокурорську систему з екс-прокурорів і суддів, угодних його персоні. Однак, прокурор скандально прославився, і затримався не так надовго, як планував. Замінив його в прокурорському кріслі черговий «народний» прокурор Віталій Ярема, який традиційно став будувати систему під себе. Грянули, так сказати, чергові зміни ... відставки і нові призначення нових угодних людей, дітей, друзів, колег, кумів. Нічого нового, ті самі «любі друзі» ...

Прокурорський підряд: бабка за діда, дід за ріпку ...

Найважливішим для верхівки ГПУ виявилося не наведення ладу у відомстві, а пошук хороших годівниць для їхніх друзів і родичів. Сівши в прокурорське крісло, Віталій Ярема притягнув до себе в заступники відомого корупціонера і дружка Олексія Баганця, а також кума Анатолія Даниленка.

В свою чергу, Даниленко влаштував свого товариша з податкової міліції Ігоря Білецького на місце начальника Управління внутрішньої безпеки ГПУ. Цікаво, що саме Білецький розслідуватиме земельні махінації Анатолія Даниленка з 140 га землі. Результат розслідування відомий вже наперед.

На хлібних місцях, завдяки зоряним татусям опинилися і синки Віталія Яреми та Олексія Баганця. Цікаво, що і один з кумів Даниленко отримав тепле містечко ... і тут фанфари ... - Валерій Гелетей став Міністром оборони. А ми-то думали, звідки він узявся ... виявилося Даниленко просто наспівав у вуха Порошенко про свого кума. І ... ву а ля ... Гелетей міністр. Можливо, своє слівце замовив за Гелетея і Ярема, адже кум куму допомагає. Крім того, Ярема і раніше допомагав Гелетею, наприклад, тоді, коли допоміг незаконним шляхом відхопити нинішньому Міністру оборони 4-кімнатну квартиру в столиці. Ось так Ярема почав створювати свою сім'ю з «любих друзів».

Сімейний підряд Баганця

Не встиг Олексій Баганець нагріти крісло заступника генпрокурора, як тут же взявся прилаштовувати свою сім'ю. Сам Баганець пересів в кабінет зампрокурора з кабінету начальника головного слідчого управління Генпрокуратури наприкінці лютого, а вже в середині травня прилаштував свого синка Олександра Баганця. Той зайняв місце в столичній прокуратурі. Не великий розмах, звичайно, але посада теж хлібна. Без особливих зусиль, та й особливих заслуг, Олександр Баганець перейшов з посади заступника начальника слідчого відділу прокуратури Києва на посаду прокурора Оболонського району Києва.

Другий син Баганця теж моментально злетів по кар'єрній драбині, перестрибнувши відразу через три щаблі. Віталій Баганець перейшов з посади заступника начальника відділу загального нагляду прокуратури Києва на посаду начальника управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури столиці.

Здорово виходить, зараз один брат стежить за тим, як другий виконує закони. Будь вони конкурентами, це можна було б назвати конфліктом інтересів. Тут інший варіант ... адже брати під дахом татуся в ГПУ можуть тепер ворочати справи і не боятися розголосу. Нові хлібні посади ще більше збагатять синків Баганця, адже менти, які вчинили злочин, відстебнуть величезні гроші, щоб не потрапити за грати.

Старий підхід від нового генпрокурора

Те, що завжди готовий хапнути чуже, Баганець заразився «хворобою кумівства», це зовсім не дивного. Але ще недавно ніхто і не міг подумати, що генпрокурор Віталій Ярема, піддасться тій же спокусі. Несподівано для всіх Ярема, втім, як і його попередники з минулої влади Віктор Пшонка, почав прилаштовувати своїх дружків і родичів.

Свого часу, Пшонка прилаштував брата на місце заступника голови Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, а сина - в антикорупційний комітет. Не забув Пшонка і про друзів, наприклад, знайшов містечко у себе в прокуратурі для сина екс-генпрокурора Михайла Потебенька. Десятки друзів пройшли через кабінет Пшонки перед тим, як всістися на теплі місця.

Логічно, що 26-річний син генпрокурора Яреми очолив департамент держреєстрації прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби. Ярему мабуть не бентежить, що юність його сина на такій посаді може не піти на користь відомству.

Тепер сім'я Яреми зможе вільно ворочати нерухомим майном. Такий розклад вигідний і куму Яреми Анатолію Даниленко, який разом з сином вкрав у держави 140 га землі. А маючи тепер нові краї, Даниленко зможе красти і держмайно.

Також, Ярема подбав і про свого старого товариша, з яким він, будучи ще слідчим полював на маніяка: новим прокурором міста Запоріжжя призначений Олександр Полежаєв, який до цього обіймав посаду начальника відділу в Генеральній прокуратурі України. Дивно, але завдяки Яремі, повернувся на свою посаду і племінник Віктора Пшонки Дмитро Кавун. Тепер родич екс-генпрокурора знову зам прокурора Харківської області.

Звідки у Яреми таке завзяття до повернення ставлеників і родичів старого режиму не зовсім ясно, адже це вже не перший випадок. Подейкують, що Кавун вчасно відстебнув ГПУ.

Дивно, але Ярема ще той «сім'янин», він володіє величезною кількістю кумів, і кожного намагається прилаштувати покраще. Після втечі екс-міністра МВС Віталія Захарченко без господаря залишився конвертаційний бізнес. Його швиденько хотів підім'яти під себе чоловічок Арсенія Яценюка, глава податкової Ігор Білоус.

Але не тут-то було, адже хлібне місце вже зайняв кум Яреми Сергій Думчев, до речі, нині він ще й має намір стати нардепом нового скликання парламенту за списком «Сильної України» Сергія Тігіпка (Ярема і тут йому обов'язково допоможе). Завдяки «дорогому другу» і куму Яремі Думчев отримав практично повний контроль над ринком налу, лише жалюгідні крихти дісталися чоловічкові Яценюка Білоусу.

От до речі ще один цікавий факт з біографії Яреми. Його рідний брат Олександр, за даними порталу «Лига.нет» знаходиться в приятельських стосунках з наймолодшим українським кримінальним авторитетом Васею Вухатим (Василь Русан). Вухатий відмінно налагодив бізнес у столиці та Київській області. Там він не тільки кришує домушників і викрадачів автомобілів, але і налагодив збут саморобного наркотика. Крім того Вухатий підтримує зони в Київській області. Кримінальний авторитет за свої 40 років вже відсидів три рази, але тепер з друзями в ГПУ його життя точно налагодиться.

Так було завжди

Прокурорська дружба побутує давно і ніколи не заіржавіє. За нової влади штовхав своїх і вже звільнений зам генпрокурора Микола Голомша. Посидівши на посту зама, Голомша встиг прилаштувати рідного братика Ярослава, адже завдяки йому і міністру МВС Арсену Авакову він став начальником Головного управління МВС у Київській області.

«Кумівство» процвітає і в регіонах, не тільки ж ГПУ рухати своїх друзів. Не так давно протеже екс-заступника першого заступника прокурора Тернопільської Області Сергія Банаха отримав хлібний пост. Так, Іван Антюк, завдяки зв'язку з Банахом сів у крісло зама тернопільського облпрокурора. Цікаво, що і Банах прийшов на свою посаду аж ніяк не за високі заслуги, а завдяки своєму близькому знайомству з мером Тернополя Сергієм Надалом. Сам же Банах після звільнення без хліба не залишився, йому виділили містце юристконсульта в тернопільському вузі.

Поганий приклад заразливий?

Спробуємо все ж розібратися, чому нова влада так відкрито копіює стару. Ще вчора, що рве на Майдані сорочку Віталій Ярема божився, що не продасться, як його попередник, але вже сьогодні він та його «любі друзі» не відрізняються від сім'ї Януковича.

Може Ярему засліпила влада, а може він просто вирішив не відставати від Порошенка, який з першого дня президентства став протягувати у владу всіх друзів, а зовсім недавно прибудував і сина?

У зв'язку з цим виникають наступні і цілком логічні запитання:

- Як довго ще триватиме кумівство в генпрокуратурі, і скільки посад уготовано ще для синків, кумів і дружків верхівки ГПУ?

- Чи не боїться Ярема своїми діями і кришуванням свавілля своїх протеже потрапити під «сміттєву люстрацію»?

- Чи достатньо компетентні синки Бачуна і Яреми для нових посад, або, може, є більш досвідчені люди?

Відділ моніторингу Останнього Бастіону


Читайте також:
На території села Макухівка та міста Горішні Плавні вогнеборці ліквідували займання на полігонах побутових відходів.
вчора, 08:45
Кременчуцький комунальний електротранспорт поповнився двома тролейбусами з автономним ходом білоруського виробництва.
28 вересня, 14:13
У лісовому масиві на околиці села Терентіївка Полтавського району спалахнула пожежа.
28 вересня, 13:05
Як дівчина з аутизмом спілкується зі світом через свої картини.
27 вересня, 13:05
Посушлива та спекотна погода спровокували займання рослинності у Решетилівському районі.
26 вересня, 07:00
У селі Черкасівка офіційно підтвердили перший випадок захворювання на COVID-19.
25 вересня, 12:15