Систематичні побори в лікарнях Кременчука

29.12.2021, 10:43
Систематичні побори в лікарнях Кременчука

Що відбувається в КП “Лікарня інтенсивного лікування “Кременчуцька”.

21 грудня з нашим побратимом, з членом "Правого сектору" та Кременчуцької тероборони другом "Правим", Сергієм Сімчишиним, трапилось нещастя. Сергій опинився у КП “Лікарня інтенсивного лікування “Кременчуцька” з закритим переломом обох кісток лівої гомілки зі зміщенням та підвивихом стопи назовні.

Для проведення термінового оперативного втручання (лікування) лікарі вимагали негайно придбати титанову пластину LSP, на зовнішню гомілкову кістку (гвинт та 2 спиці Кіршнера) та проволочний серкляжний шов на внутрішню гомілкову кістку.

Для проведення невідкладної операції Сімчишину запропонували негайно придбати два списки медикаментів для оперативного втручання в травматологічному відділенні та надали рахунок на набір імплантів для остеосинтезу гомілково стопного суглобу. Рахунок був виписаний не медичною установою, а ФОП Камсюк Євгенією Олегівною, ціна за комплект - 12 600,00 грн.

Систематичні побори в лікарнях Кременчука_1
Систематичні побори в лікарнях Кременчука_3
Систематичні побори в лікарнях Кременчука_5

Ситуація виглядає досить дивно та незрозуміло, адже лікарі комунальної лікарні видають пацієнтам рахунки на оплату послуг незрозумілих ФОПів, котрі до закладу охорони здоров'я не мають жодного відношення.

ФОП Камсюк Євгенія Олегівна була зареєстрована як фізична особа-підприємець у 2016 році. Основним видом діяльності ФОП є - Роздрібна торгівля медичними й ортопедичними товарами в спеціалізованих магазинах.

Євгенія Камсюк
Євгенія Камсюк
Фото:Facebook

Як виявилося, торгівля медичними й ортопедичними товарами є сімейним бізнесом для Євгенії Камсюк. Крім Євгенії Олегівни, торгівлею медичними та ортопедичними товарами займалися: Камсюк Володимир Олегович - з 2010 до 2012 року; Камсюк Світлана Володимирівна — з 2009 року до тепер; Камсюк Олег Леонідович — з 2010 по 2012 рік. Крім збігу за видом діяльності їх поєднує ще й те, що всі ці ФОП були зареєстровані за однією адресою в місті Кременчуці.

Систематичні побори в лікарнях Кременчука_9
Систематичні побори в лікарнях Кременчука_11
Систематичні побори в лікарнях Кременчука_13

А номер телефону, що зазначений як контакт ФОП Камсюк Світлана Володимирівна, в базі Getcontact підписаний як “Женя Камсюк”.

Систематичні побори в лікарнях Кременчука_15
Систематичні побори в лікарнях Кременчука_17

Якщо детально вивчити соціальні мережі Євгенії Камсюк, то в її друзях можна легко знайти багатьох лікарів-ортопедів Кременчука, в тому числі й лікарів з КП “Лікарня інтенсивного лікування “Кременчуцька”.

Систематичні побори в лікарнях Кременчука_19
Систематичні побори в лікарнях Кременчука_21
Систематичні побори в лікарнях Кременчука_23
Систематичні побори в лікарнях Кременчука_25

Як бачимо, родина Камсюк отримала маленьку монополію на постачання медичних-ортопедичних товарів до медичних закладів міста Кременчук. Інакше ми не можемо пояснити той факт, що в лікарнях Кременчука видають рахунки від імені її ФОП на товари медичного призначення.

Повертаючись до КП “Лікарня інтенсивного лікування “Кременчуцька”, зауважимо, що відносно новий заклад охорони здоров'я. Лікарню було створено на базі Третьої та Четвертої міських лікарень міста Кременчука у 2017 році.

Керівником КП “Лікарня інтенсивного лікування “Кременчуцька” є Оксана Вікторівна Корлякова, котра була призначена на посаду 06 березня 2019 року. До призначення на посаду Оксана Вікторівна працювала начмедом Кременчуцької лікарні ім. Богаєвського. Вона була єдиним кандидатом на цю посаду і саме її конкурсна комісія рекомендувала міському голові Кременчука на посаду директора КП “Лікарня інтенсивного лікування “Кременчуцька”.

Оксана Корлякова
Оксана Корлякова

Перебуваючи на посаді директора КП “Лікарня інтенсивного лікування “Кременчуцька”, Оксана Корлякова стала фігурантом кримінального провадження.

Відділом розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 42020170000000085 від 21.04.2020 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст.191 КК України.

В ході слідства було встановлено, що посадові особи ТОВ „Фірма Будівельний двір" за відому та за погодженням представників Департаменту житлово-комунального господарства виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, КВР „Кременчуцьке міське управління капітального будівництва", комунального некомерційного медичного підприємства „Лікарня інтенсивного лікування Кременчуцька", шляхом відображення недостовірних відомостей в актах приймання виконаних робіт КБ-2в щодо обсягу виконаних робіт в якості їх виконання, здійснюють привласнення бюджетних коштів під час проведення ремонтних та будівельних робіт.

Так, для проведення ремонтних робіт між ТОВ „Фірма Будівельний двір" та Департаментом житлово-комунального господарства виконавчого комітету Кременчуцької міської ради укладено 3 договори про надання послуг; між ТОВ „Фірма Будівельний двір" та КВР „Кременчуцьке міське управління капітального будівництва" укладено 4 договори про надання послуг; між ТОВ „Фірма Будівельний двір" та НКМП „Лікарня інтенсивного лікування Кременчуцька" було укладено 7 договорів про надання послуг (очікуваною вартістю понад 20 мільйонів гривень).

Систематичні побори в лікарнях Кременчука_29

Шляхом аналізу встановлено, що для проведення закупівель послуг із ремонту та будівництва посадовими особами розпорядників бюджетних коштів, ціна договору заздалегідь штучно розбивалась на менші суми з метою обходу системи публічних закупівель „Прозоро" з можливістю укладення прямих договорів без проведення процедури відкритих торгів.

Перераховані бюджетні кошти в подальшому переводяться в готівку та перерозподіляються між службовими особами розпорядників коштів та службовими особами ТОВ „Фірма Будівельний двір". При цьому, службовими особами ТОВ „Фірма Будівельний двір" в актах виконаних робіт форми КБ-2в та довідках форми КБ-3 також відображаються недостовірні відомості щодо походження та вартості закуплених матеріалів та послуг, що залучаються при виконанні робіт та послуг. Зокрема, відображається походження будматеріалів від суб`єктів господарювання, які не здійснювали придбання таких матеріалів та не є його виробниками, тобто від підприємств, які містять ознаки фіктивності. Відображення таких недостовірних відомостей здійснюється за попереднього та подальшого погодження з боку посадових осіб Кременчуцької міської ради. Також службовими особами розпорядників бюджетних коштів за попередньою домовленістю із службовими особами ТОВ „Фірма Будівельний двір" здійснюється відображення недостовірних відомостей щодо якості та повноти виконаних робіт.

В ході проведення досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що на проведення ремонтних робіт між ТОВ Будівельний двір та КНМП Лікарня інтенсивного лікування Кременчуцька було укладено договір про виконання робіт за об`єктом Реконструкцію приміщень для створення кардіохірургічної служби Комунального некомерційного медичного підприємства Лікарня інтенсивного лікування Кременчуцька за адресою: вул. Павлова, 2 м. Кременчук . Так, проведеною в ході досудового розслідування, будівельно-технічною експертизою, встановлено перевищення вартості робіт, які зазначені в актах приймання виконання робіт форма КБ-2в, фактично виконаним роботам на суму 282 961,58 грн. згідно висновку експертизи СЕ-19/117-21/2490-БТ від 16.07.2021.

Під час проведення досудового розслідування по даному кримінальному провадженню були проведенні наступні слідчі дії, а саме: проведено ряд обшуків, під час яких вилучено необхідні для призначення та проведення будівельно-технічної експертизи; допитано свідків кримінального провадження; проведено будівельно-технічну експертизу, якою встановлено перевищення вартості робіт, які зазначені в актах приймання виконання робіт форма КБ-2в, фактично виконаним роботам на суму 282 961,58 грн. згідно висновку експертизи СЕ-19/117-21/2490-БТ від 16.07.2021; призначено судові почеркознавчі експертизи для встановлення осіб, які здійснювали внесення недостовірних відомостей до актів виконаних робіт форми КБ-2в.

Цікаво, що після проходження конкурсної комісії на посаду директора  КП “Лікарня інтенсивного лікування “Кременчуцька” журналісти запитали в  Оксани Корлякової  про те, чи налаштована Корлякова створювати у «Кременчуцькій» лікарні кардіохірургічний центр, який почав робити колишній керівник лікарні Сичов?

Тоді вона відповіла на нього так: “Я вважаю, кардіоцентру бути у Кременчуці. Є підготовлені фахові лікарі, є трансфузіолог, анестезіолог, хірурги.”

Прикметно, що вищезгадане кримінальне провадження стосується і договору на “Реконструкцію приміщень для створення кардіохірургічної служби Комунального некомерційного медичного підприємства «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька» , який було укладено з ТОВ „Фірма Будівельний двір" в жовтні 2019 року.

05 березня 2022 року в Оксани Вікторівни Корлякової закінчується трирічний контракт. Напевно Оксана Вікторівна завчасно почала збирати кошти “на його продовження”, використовуючи своє службове становище. Але розслідування кримінального провадження щодо розкрадання бюджетних коштів триває і замість крісла керівника комунального закладу охорони здоров'я, вона може опинитися на лаві підсудних.

Маємо сподівання на те, що цього разу конкурсна комісія зможе ретельно перевірити діяльність Оксани Корлякової на посаді директора лікарні “Кременчуцька” та не допустить її повторного призначення на посаду директора КП “Лікарня інтенсивного лікування “Кременчуцька”. І навіть якщо повториться ситуація трирічної давності і на посаду не буде інших кандидатів, Оксану Корлякову не можна повторно призначати на посаду директора комунального закладу охорони здоров'я, оскілька вона запропонувала і очолила корупційну складову поборів з потрапивших до її закладу людей.

Як бачимо, ситуація в КП “Лікарня інтенсивного лікування “Кременчуцька” не вселяє оптимізму. Лікарі нав'язують пацієнтам послуги сумнівних ФОПів, а керівництво закладу охорони здоров'я є фігурантом кримінального провадження щодо розкрадання бюджетних коштів.

Але ми не бачимо жодної реакції на це від міського голови Кременчука Віталія Малецького, адже КП “Лікарня інтенсивного лікування “Кременчуцька” підпорядковується міській раді. Малецький мав та має вплинути на дану ситуацію й остаточно викорінити такі ганебні явища з комунальних лікарень міста. Але надії на це мало, згадаймо хоча б 2018 рік, коли Малецький виступив проти заборони благодійних внесків в закладах охорони здоров'я міста.

Також хотілося б почути позицію з цього приводу директора департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктора Лисака та т.в.о. Голови Полтавської ОДА Дмитра Луніна. Якщо на місцях цю проблему не можуть вирішити, то вони просто зобов'язані втрутитися в дану ситуацію.

Побори та корупція в закладах охорони здоров'я давно вже стали буденністю. Страждають від цього прості громадяни котрі і так потрапили в скрутну ситуацію, а тут ще й лікарі, котрі зобов'язані надавати їм першу допомогу, починають нав'язувати послуги незрозумілих ФОПів в комунальних закладах.

Найгірше в цій ситуації те, що чиновники, котрі відповідають за сферу охорони здоров'я, продовжують закривати на це очі та воліють не помічати того, що відбувається у них під носом. Певно вони мають надію на отримання чергових “відкатів” від кандидатів на посади керівників закладів охорони здоров'я, але так не має бути і так не буде!

Автор : Геннадій Сікалов
вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
У березні 2022 року, посадовець придбав п'ять апартаментів у курортних містах Сакартвело — Батумі та Бакуріані.
12 грудня, 11:49
Політика
Експерт сумнівається, що голова АРМА Олена Дума не знала про дії своїх підлеглих.
12 грудня, 10:11
Кримінал
Суд конфіскував Mercedes, вартістю майже 5,7 мільйона гривень, яким користувався посадовець міграційної служби.
11 грудня, 18:33
Кримінал
Рахунок Олександр Крупа використовував для отримання зарплати. Приблизно 900 тис. грн з 2022 по 2024 роки.
11 грудня, 17:17
Кримінал
Поліція проводить слідчі дії у справі про зловживання посадових осіб із міжнародними пасажирськими перевезеннями.
11 грудня, 10:07