Систему «Шлях» для виїзду за кордон закрили

ПОЛІТИКА
28.02.2025, 11:47
Систему «Шлях» для виїзду за кордон закрили

Уряд припинив функціонування системи «Шлях» для водіїв, що перевозять гуманітарні вантажі.

Натомість мають створити інший механізм, що дасть змогу виїжджати за кордон по гуманітарну допомогу.

Про це повідомили в Міністерстві розвитку громад та територій.

Тепер водіїв не вноситимуть до системи «Шлях». Вони зможуть виїхати за кордон лише тоді, коли матимуть інші підстави для цього, згідно зі змінами до урядової постанови №57.

Новий механізм виїзду військовозобов’язаних чоловіків по гуманітарні вантажі має розробити Мінсоцполітики разом із Міноборони.

Систему «Шлях» використовували для пришвидшення доставлення гуманітарної допомоги в Україну — туди подавали інформацію про водія і транспортний засіб для прикордонників. А втім, ця система фігурує в низці кримінальних проваджень про незаконний перетин кордону.

Ще напередодні Державна прикордонна служба повідомила, що громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які перевозять медичні вантажі, гуманітарну допомогу, пропускатимуть через кордон на загальних підставах. Раніше Мінрозвитку громад або військові адміністрації могли подати запит на пропуск такого перевізника через кордон.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Життя
З 9 по 15 лютого в Україні очікуються температурні гойдалки: від морозів до відлиги.
08 лютого, 20:20
Війна
Допомогу від ООН можуть отримати мешканці низки прифронтових регіонів.
04 лютого, 10:35
Війна
Міністерство оборони розширило перелік категорій відстрочок від мобілізації, які підлягають автоматичному продовженню.
03 лютого, 22:16
Життя
З 2 лютого по 8 лютого в Україні триватимуть аномальні морози з поступовим послабленням до кінця тижня.
02 лютого, 06:42
Життя
Вночі з 1 по 3 лютого в деяких регіонах України очікується стрімке похолодання — до 30 градусів морозів.
29 січня, 17:14
Війна
Донорство — це простий крок, який може врятувати життя.
19 січня, 17:42