Ситуація в зоні АТО на ранок 13 жовтня

УКРАЇНА
13.10.2014, 06:59
Ситуація в зоні АТО на ранок 13 жовтня

За минулу добу російсько-терористичні війська більше 50 разів порушили режим тиші. Як мінімум 10 обстрілів позицій сил АТО були здійснені з реактивних систем залпового вогню БМ-21 «Град». Для нанесення вогневих ударів бойовики також використовували стрілецьку зброю, міномети, ствольну артилерію і танки.

У тому числі:

- 12 разів терористичні війська обстріляли околиці Дебальцово;

- 5 разів були атаковані українські підрозділи в н.п. Піски;

- 4 вогневих ударів бойовики завдали по кургану Гостра Могила і аеропорту Донецька;

- 3 рази були обстріляні позиції сил АТО в районі н.п. Нікішине, Тоненьке, Донецьке;

Також були атаковані блок-пости й опорні пункти наших військ поблизу н.п. Чорнухине, Рідкодуб, Талаковка, Новокалинове, Мар'їнка, Попасна, Заможне.

Про це повідомляє координатор групи «ІС» на своїй сторінці у facebook.

Тривають конфлікти між різними терористичними угрупованнями, тепер провоковані і «передвиборчою кампанією», яку проводять ватажки «ЛНР» і «ДНР». Зокрема, в «ДНР» зафіксовано напад підрозділу бойовиків, підпорядкованих ватажкові терористів І.Безлеру («бісу») на «передвиборчий штаб» нинішнього «прем'єра ДНР» А.Захарченко.

Керівництво «ДНР» розіслало припис командирам своїх підрозділів з вимогою «підвищити мобільність» груп бойовиків за рахунок їх оснащення автотранспортом. «Підвищення мобільності» відбувається за рахунок вилученого у населення особистого автотранспорту.

В район н.п. Алчевськ зафіксовано прибуття колони постачання з Росії з боєприпасами і спорядженням. Склад колони - мікроавтобуси «Газель» (раніше колони формувалися в основному з вантажних автомобілів «КамАЗ» і «ЗіЛ»).

В н.п. Донецьк прибула група російських найманців (до 100 чол), які пройшли підготовку в окупованому Криму. Група розбита на підрозділи, добре озброєна і оснащена.

В населених пунктах Донецької області терористами створюються «спецпідрозділи» з колишніх співробітників міліції. Задача підрозділів - перекидання до Донецьку для участі в штурмі аеропорту. Відзначається повсюдне небажання місцевих екс-міліціонерів вступати в дані «спецпідрозділи».

В населених пунктах, підконтрольних терористам «ЛНР», місцеві «правоохоронці» виїжджають лише на виклики за фактом вбивств. За всіма іншими обставинам місцевим жителям пропонується звертатися до «військової комендатури».

Російські війська проводять оновлення фотокарт району Маріуполя. В районі Новоазовська в перший ешелон виведені місцеві бойовики, тоді як «кадировці» і регулярні підрозділи армії РФ виведені у другий ешелон.

Відділ моніторингу «Останнього Бастіону»