Ситуація в зоні АТО станом на ранок 12 листопада

УКРАЇНА
12.11.2014, 07:43
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 12 листопада

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 12 листопада за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

За минулу добу зафіксовано більше 50 обстрілів позицій сил АТО з боку російсько-терористичних військ і 2 бойові зіткнення між українськими підрозділами і незаконними збройними формуваннями.

Відзначається активність бойовиків і російських окупантів на Луганському, Дебальцевському та Донецькому напрямках - 21, 14 і 12 обстрілів відповідно.

Зокрема, напружена ситуація склалася в районі н.п. Кримское - 8 обстрілів, Станиця Луганська - 5, аеропорт м.Донецьк - 4, Чорнухине, Авдіївка, Зайцеве - по 3, Новомихайлівка, Щастя, Нікішине - по 2 вогневих удару.

11.11.2014р українська реактивна артилерія завдала удару на випередження по скупченню озброєнь і військової техніки російсько-терористичних військ поблизу н.п.Ніколаевка (район Докучаєвська). В результаті удару було знищено один з вогневих підрозділів зведеного реактивного дивізіону російських військ (постійне місце дислокації - Південний військовий округ РФ), польовий склад боєприпасів цього ж дивізіону, а також кілька одиниць автомобільної та спеціальної техніки. За результатами удару російське командування висунуло претензії місцевим терористам що нібито мало місце передачі інформації про позиції російських підрозділів українським військам.

В район н.п.Новоазовск прибула зведена ротно-тактична група Північного флоту ВМФ Росії (незадовго до цього дана РТГ була зафіксована в районі н.п.Каменск-Шахтинський, Ростовська область РФ). Передбачається, що дана група увійде до складу передового ешелону ударного угруповання російсько-терористичних військ на приморському напрямку. Група сформована на основі підрозділу морської піхоти СФ.

В районі н.п.Первомайск йде зосередження нової ударної тактичної групи противника. Дана група складається з декількох ротних тактичних груп російських військ (головним чином зі складу мотострілкових бригад ЮВО, і принаймні одна з них являє собою зведену групу російських ВДВ) і формувань «народного ополчення» А.Мозгового, до складу якого влилося чимало бойовиків з складу колишньої угруповання І.Безлера і Макіївського загону «ополчення».

Зі складу т.зв. «Козачих формувань» Н.Козіціна виділена ударна бронегруппа. У складі даної бронегрупи до 20 танків і до 20 одиниць іншої бронетехніки. Підтримувати дії даної групи передбачається силами зведеного артдивізіону (до 10 од. Ствольної артилерії і батарея - 8 установок - РСЗВ).

Зафіксована перекидання противником артилерії в район н.п. Ясинувата. Ідентифіковані 2 мінометних батареї та зведена артилерійська група (до 6 знарядь ствольної артилерії і 4 установки РСЗВ). Артилерія працює по позиціях українських військ і по цивільних об'єктах у районі н.п.Авдеевка.

Зафіксована раніше на марші АРТГРУП російсько-терористичних військ («КамАЗи» з гаубицями на причепі) розділилася і частково проїхала в Макіївку, частково - в Петровський район Донецька.

В бандформуваннях «ДНР» організована централізована підготовка коректувальників і навідників артилерії. Підготовку проводять кадрові офіцери армії РФ. Крім того, в «ДНР» прийнято рішення «різко підвищити рівень мобільності частин і підрозділів», для чого передбачаються «реквізиції приватного автотранспорту» і «розподіл транспортного фонду держпідприємств».