Ситуація в зоні АТО станом на ранок 26 листопада

УКРАЇНА
26.11.2014, 07:40
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 26 листопада

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 26 листопада за оперативними даними групи «Інформаційний опір».

Протягом доби зафіксовано близько 50 обстрілів російсько-терористичними військами позицій українських військ, на напрямках:

- Луганське - 16;

- Донецьке - 16;

- Дебальцевське - 15.

У районі н.п.Донецк командування бойовиків активно проводить переформування своїх тактичних груп. Деякі групи посилюються, деякі розформовуються з передачею «особового складу» до складу інших бандформувань, що викликає конфлікти в середовищі бойовиків з розформованих груп. Для проведення даних організаційно-штатних заходів основні сили противника, які оперують на цьому напрямку, раніше були відведені від лінії зіткнення з українськими військами.

Крім того, активно проводяться заходи щодо доозброєння і доукомплектування формувань «ДНР» за рахунок «допомоги» з Росії. І хоча основний обсяг заходів з підвищення рівня боєздатності підрозділів був практично завершений близько 10-11 днів тому, в перебігу останніх 2-3 днів формування «ДНР» отримали досить серйозне поповнення як живою силою, так і технікою та озброєннями. Зокрема, фіксується подальше наростання чисельності мінометних розрахунків у бойовиків.

Командування російсько-терористичних військ продовжує посилювати свої формування і на півночі і північному заході Луганської області (Первомайськ, район Трёхізбёнкі-Слов'яносербська, а так само в смузі Щастя-Станиця Луганська) шляхом доукомплектування підрозділів живою силою, озброєннями та військовою технікою.

У даних районах зафіксовано появу двох нових ротних тактичних груп і артилерійської групи російських військ. У складі даних РТГ в загальному порядку 35 одиниць бронетехніки (в тому числі - 10 танків), у складі артгрупи - 22 артилерійські установки (включаючи 8 РСЗВ). Одна група прибула в район Щастя - Станиця Луганська, інша висунулася до флангової позиції українських військ в районі н.п.Вергулёвка.

Російське командування знову актуалізує питання «збереження» озброєнь і техніки, переданих бойовикам. Зокрема, відзначаються проблеми з організацією відновлювального ремонту пошкодженої бойової техніки бойовиків, на регламентні роботи витрачається занадто багато часу через проблеми з регулярним підвозом і постачанням запасними частинами та необхідним обладнанням на окремих операційних напрямках. Зафіксовано як мінімум 5 пунктів збору, вибракування і ремонту пошкоджених одиниць озброєння і військової техніки. Сама кінцева вибракування виробляється переважно російськими фахівцями. У зв'язку з цим за вказівкою російського командування командними структурами «ДНР» і «ЛНР» видані найсуворіші накази щодо необхідності «дбайливо використовувати важке озброєння і техніку» в бою.

Відзначається зміна тактики ведення бойових дій з боку бойовиків. Тепер, замість масованого застосування бронетехніки на обраних ділянках, бойовики перейшли до тактики «малих вогневих груп», зазвичай комплектованих 3-4 одиницями техніки (максимум 5-6 одиниць). Все частіше можна зустріти одиночний, «мандрівний» танк, БМП або пару БТР, які із заздалегідь обладнаних і замаскованих позицій наносять короткий вогневий удар по передньому краю позицій українських військ, а потім відходять в глибину своїх порядків. Це дуже характерно для бойових зіткнень на півночі Луганської області, в районі Авдіївки і Донецького аеропорту і на приморському напрямку.