Ситуація в зоні АТО станом на ранок 29 жовтня

УКРАЇНА
29.10.2014, 07:44
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 29 жовтня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 29 жовтня за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

За минулу добу режим припинення вогню був порушений російсько-терористичними військами близько 30 разів.

Найбільш активно терористи діяли на Донецькому і Дебальцевому напрямках - 11 і 9 обстрілів відповідно.

6 раз були обстріляні українські позиції в аеропорту Донецька, 4 рази наносилися вогневі удари по опорному пункту поблизу н.п. Чорнухине, 3 рази відкривався вогонь по позиціях сил АТО в околицях Павлопіль.

Також зафіксовані обстріли українських військ в районі н.п. Нікішине, Малоорлівка, Миколаївка, Гранітне, Майорське, Міус, Золоте, Гнутове.

В районі н.п. Донецк (північний і північно-західний райони міста) розгорнута «зведена бригада» російсько-терористичних військ. Основа «бригади» - доукомплектований батальйон «Оплот» і кілька дрібних терористичних груп. «Бригада» оснащена кількома десятками одиниць бронетехніки і до 30 од. артсистем. Відзначені випадки проникнення диверсійно-розвідувальних груп терористів в райони, контрольовані українськими військами, за окружною дорогою Донецька.

Також в Донецьку зафіксовані мобільні групи російських військ, що діють без взаємодії з терористичними угрупованнями. «Координуючий центр» російських ДРГ знаходиться на східній околиці Донецька. Раніше відзначалася перекидання в цей район командно-штабних машин (КШМ) військ РФ з району н.п.Торез.

Зафіксована перекидання бронегрупи російсько-терористичних військ через район Саур-Могили за напрямом н.п.Тельманово. Бронегруппа включає до 20 одиниць бронетехніки, включаючи 5-6 танків.

На Старогнатівському плацдармі відзначається активність військ противника на флангах (н.п.Гранітное, Новотроїцьке). За попередніми даними, йдеться про розвідку боєм.

В смузі н.п.Стаханов-Слов'яносербськ відзначається концентрація військ противника. Значна частина підрозділів - російські військовослужбовці, переодягнені в місцевих «ополченців». Зафіксовано близько 40 од. артилерії, включаючи реактивну (РСЗВ).

В районі н.п.Маріуполь відзначається активність противника у напрямку до трасі Н20. Зафіксовано висування з району н.п.Новоазовск батальйонної тактичної групи російсько-терористичних військ. Основа БТГ - російські найманці («кадировці», осетини, «козаки») та місцеві терористи з «ДНР» і «ЛНР».