Ситуація в зоні АТО станом на ранок 3 листопада

УКРАЇНА
03.11.2014, 07:40
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 3 листопада

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 3 листопада за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

За минулу добу відзначається помітне зниження активності бойовиків і російських військ на Донбасі, пов'язане з проведенням так званих виборів в терористичних організаціях «ЛНР» і «ДНР». Всього зафіксовано близько 15 обстрілів позицій сил АТО і 1 теракт на блокпосту в районі н.п. Маріуполь.

Загальна кількість порушень російсько-терористичними військами режиму тимчасового припинення вогню з моменту підписання Мінських домовленостей наближається до 2400.

Найгарячішими точками в зоні АТО за минулу добу були н.п. Старий Айдар (4 обстрілу), Кримське і Павлопіль (по 2 обстрілу).

Також російсько-терористичні війська наносили вогневі удари по позиціях сил АТО поблизу н.п. Орловське, Дебальцеве, Черевковка, аеропорт м Донецьк.

На даний момент російсько-терористичні війська закінчили формування 4-х ударних угруповань:

- Луганська (район Первомайськ-Луганськ-Станиця Луганська);

- Горлівсько-Донецька;

- Волноваського-Тельманівська;

- Новоазовська.

У складі даних угруповань, за оцінками групи «ІС», близько 14-15 тисяч російських найманців і військовослужбовців РФ, а також 10-12 тисяч бойовиків з місцевих бандформувань.

Також у складі даних угруповань:

- 110-115 танків;

- 250-280 ББМ (бойових броньованих машин) типу БМП, БТР, МТ-ЛБ;

- 80-100 знарядь ствольної артилерії і установок РСЗВ;

- Порядку 500 одиниць автотранспорту (від російських армійських броньованих КАМАЗів і паливозаправників до саморобних ган-траків).

Активно триває «переформування ополчення». За активного сприяння російських фахівців керівництво «ДНР» і «ЛНР» проводить процес «об'єднання» бандформувань для створення «лінійних частин і підрозділів». На даний момент цей процес не відрізняється успішністю через украй низького рівня дисципліни в рядах терористів і їх небажання підкорятися єдиному командуванню.