Ситуація в зоні АТО станом на ранок 30 жовтня

УКРАЇНА
30.10.2014, 07:44
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 30 жовтня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 30 жовтня за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

Російсько-терористичні війська продовжують активні бойові дії на Донбасі. За минулу добу зафіксовано більше 40 обстрілів.

До «проблемних» Донецького і Дебальцевського напрямкаму, які були обстріляні відповідно 14 і 16 разів, додався й Луганське напрямок - тут за минулу добу позиції сил АТО атаковані 8 разів.

Самими «гарячими» точками були:

Блок-пост біля н.п. Кримське - 7 обстрілів;

Позиції поблизу н.п. Славне - 5 вогневих ударів;

По 4 рази обстріляні опорні пункти і блокпости в н.п. Новомихайлівка, Дебальцеве, майорського.

У «ДНР» і «ЛНР» здійснюються спроби реалізації плану Москви по створенню єдиної «Армії Новоросії». Окремі бандформування отримують статус «рот» і «батальйонів». Однак процес організації єдиної системи управління зіткнувся з яскраво вираженим небажанням ватажків терористичних груп підпорядковуватися єдиному командуванню.

Централізується управління артилерійським вогнем противника в Донецьку. За даними групи «ІС», в північній частині Донецька створений і функціонує єдиний командний пункт артилерії росіян.

В Петровський район Донецька прибувають російські підрозділи, замасковані під «ополченців» - без знаків розрізнення, нашивок та шевронів. Відзначено прибуття мотострілкових підрозділів ВС РФ на бронетехніці, а також повітряно-десантних підрозділів.

В район н.п. Горлівка, а також в Кіровський і Київський райони Донецька продовжують прибувати російські підрозділи у вигляді мобільних тактичних груп зі складу мотострілкових бригад Південного військового округу РФ, укомплектовані штатною бронетехнікою. Відзначено прибуття до 5 ротних тактичних груп. Місцеві бойовики відводяться у другий ешелон.

В районі н.п. Волноваха російсько-терористичні війська проводять розвідку вогневих позицій українських військ. Відзначено перекидання в даний район артсистем противника - до 20 од.

В район н.п. Оленівка противник перекидає бронетехніку. Зафіксовано прибуття до 20 одиниць бронетехніки. Екіпажі укомплектовані російськими найманцями, в якості «піхоти» - місцеві бойовики.

Через Кам'янобрідський район (Луганськ) відзначено переміщення «конвоїв постачання». За допомогою даних конвоїв здійснюється постачання артилерійськими боєприпасами підрозділів російсько-терористичних військ, здійснюють обстріли по позиціях українських військ в районі н.п. Счастье та Станиця Луганська.

Зафіксовано зосередження другої батальйонної тактичної групи (БТГ) російсько-терористичних військ в районі Новоазовська.

На озброєнні артилерійської групи противника, яка «працює» в районі Маріуполя, з'явилися нові засоби артилерійської розвідки - як радіолокаційні, так і оптичні. З метою ведення розвідки активно використовуються БПЛА.

Зафіксована переправлення з території Донбасу в РФ трупів загиблих російських військовослужбовців. Вивіз трупів був здійснений через пункт пропуску «Червонопартизанськ». Загальна кількість вивезених тіл - близько 150.