Ситуація в зоні АТО станом на ранок 31 жовтня

УКРАЇНА
31.10.2014, 07:35
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 31 жовтня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 31 жовтня за оперативними даними групи «Інформаційний опір»

Російсько-терористичні війська продовжують порушувати режим припинення вогню. За минулу добу зафіксовано більше 40 обстрілів.

Особлива активність бойовиків спостерігається на Дебальцевському, Донецькому і Луганському напрямках - відповідно 18, 12 і 10 обстрілів.

Обстріли ведуться з усіх видів озброєнь, наданих терористам Російською Федерацією - стрілецької зброї, мінометів, ствольної артилерії, танків, зенітних установок і реактивних систем залпового вогню.

Найбільш гарячими точками в минулу добу були аеропорт м. Донецьк, райони н.п. Авдіївка, Щастя, Чорнухине, Піски, Нікішине і Дебальцеве.

Керівництво «ДНР» оголосило про створення «регулярної армії» і «тотальної мобілізації населення». На тлі розпускають бойовиками чутки про підготовлюваний «масованому наступі українських військ» в районі н.п. Донецк триває концентрація сил і засобів російсько-терористичних військ. Протягом доби з району н.п. Снежное через н.п. Зугрес у напрямку до Донецьку переправлено кілька десятків одиниць бронетехніки без розпізнавальних знаків, включаючи близько 50 танків.

Посилено бронегрупами і 2-мя батареями ствольної артилерії угруповання терористів «Народне ополчення Донбасу» (м.Горлівка) під командуванням І.Безлера («Бєс»). Бандформування отримало статус «бригади».

Триває засилання диверсійно-розвідувальних груп противника у напрямку траси Донецьк-Маріуполь. Російське командування поставило задачу своїм підрозділам і місцевим банд формуванням в екстреному режимі паралізувати трасу на Маріупольському напрямку.

Також відзначені спроби ДРГ противника проникнути в район на захід Маріуполя з метою блокування траси Новоазовськ - Одеса (Е58). Українські війська проводять активні заходи з пошуку і нейтралізації даних ДРГ.

В районі Маріуполя ДРГ противника проводять розвідку цілей (блокпости, командні пункти, позиції, базові табори українських військ). Також проводиться розвідка результатів стрільби. Противник прагне нанести вогневе ураження нашим військам на передових позиціях за допомогою інтенсивної артилерійської стрільби.

За такою ж схемою (пристрілка, потім масовані вогневі удари по стаціонарним цілям) противник веде бойові дії у Волноваському напрямку. Схеми об'єктів для ударів і оцінку результатів стрільби також проводять ДРГ.

У «ЛНР» на базі «механізованої бригади «Привид »(А.Мозговой) закінчено формування« ударної групи» російсько-терористичних військ. Всього в угруповання входять до 1200 чоловік особового складу (місцеві бойовики і російські найманці), до 20 танків, близько 40 ББМ, до 40 установок ствольної і реактивної артилерії. Також з Росії для укомплектування даної угруповання надійшла велика кількість РПГ, ПТРК, ПЗРК, СПГ, мінометів.

«Перевіркою боєготовності» даного формування стала операція по знищенню блокпосту №32 українських військ. Дану операцію угрупування А.Мозгового проводило у взаємодії з російськими найманцями з «козацтва», без погодження з керівництвом «ЛНР», яке було лише «проінформовано в загальних рисах». На заключному етапі в зону проведення операції прибуло кілька формувань «ЛНР».