Ситуація в зоні АТО станом на ранок 4 листопада

УКРАЇНА
04.11.2014, 07:41
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 4 листопада

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 4 листопада за оперативними даними групи «Інформаційний опір».

За минулу добу російсько-терористичні війська здійснили понад 20 обстрілів позицій сил АТО зі стрілецької зброї, мінометів, артилерії і реактивних систем залпового вогню. Також ними була зроблена безуспішна спроба штурму блокупосту в районі н.п.Горлівка.

Особливо активно бойовики атакують аеропорт м. Донецьк (4 обстріли), блокпости №31 та 38 (відповідно 3 і 2 обстрілу), позицій сил АТО біля н.п. Гранітне, Гірське.

В Петровський район Донецька прибувають підрозділи армії РФ, переодягнені у форму місцевого «ополчення» з нашивками «ДНР». Протягом останньої доби прибуло близько 15 критих вантажівок з озброєнням та боєприпасами, і до 100 чол. особового складу. Місцевим бойовикам переданий наказ російського командування ні за яких умов не вступати в новоприбулими військовослужбовцями РФ.

Одночасно російським військовим, які перебувають на Донбасі, доведений наказ про заборону розголошення «інформації про переміщення військових підрозділів». Заборонено називати номери частин, їх назви, склад, постійне місце дислокації, типи і види військової техніки, що перебувають на озброєнні. Також російським військовослужбовцям наказано вступати в контакти з місцевими бойовиками і жителями виключно в разі крайньої необхідності.

Після «відходу у відставку» командира угруповання терористів в Горлівці І.Безлера («Біса») в даний населений пункт прибули російські підрозділи. Відзначаються бойові зіткнення між російськими військовослужбовцями та місцевими бойовиками. Підрозділами РФ знищена база бойовиків на території одного з підприємств Горлівки.

В район Алчевськ-Стаханов-Первомайськ продовжують перекидатися сили і засоби російсько-терористичних військ. Відзначено прибуття з Росії бронетехніки для «механізованої бригади« Привид »(командир - А.Мозговой»). Через н.п.Краснодон прибуває ствольна артилерія.

В смузі Єнакієве-Макіївка продовжують розгортання підрозділи російської ППО. Відзначено прибуття в район н.п.Шахтерск комплексів С-300. Водночас, робота РЛС даних комплексів не зафіксовано.

В н.п.Макеевка озброєння і військова техніка, що прибувають з Росії, перефарбовуються під військову техніку Збройних сил України - в зелений матовий колір, з нанесенням двох паралельних білих смуг. Номери техніки закрашуються.

В район н.п.Тельманово і Новоазовськ триває перекидання бронетехніки з півночі Донецької області. Перекидання здійснюється невеликими групами з дотриманням правил маскування. Також зафіксовано прибуття з території РФ оптико-електронних комплексів розвідки і засобів повітряної розвідки для артилерійської групи, підтримуючої БТГ противника на напрямку н.п.Куліково-Павлопіль.

У прикордонних районах РФ навпроти північних районів Луганської області (Україна) особовий склад прикордонних військ ФСБ РФ переведений в підвищену ступінь бойової готовності.

В прикордонній смузі РФ навпроти Донецької області (Україна) зафіксовано прибуття підрозділу (6 пускових установок) оперативно-тактичних ракетних комплексів «Іскандер».