Скандал у 211-й бригаді

КРИМІНАЛ
17.12.2024, 16:06
Скандал у 211-й бригаді

Лубінець заявив, що Міноборони отримувало скарги на командування ще з вересня

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради Дмитро Лубінець, його цитує Objectiv.tv.

За його словами, зараз Офіс омбудсмена займається перевіркою всієї доступної інформації, яка вказує на ймовірні порушення у бригаді.

«Я дивився вчора особисто реакцію речника Міністерства оборони. На мій погляд, факти...Як мені стало вже відомо, були звернення ще з вересня поточного року по цій ситуації. І ми зараз перевіряємо не тільки факт, який нам став відомий, але і яка була реакція на попередні повідомлення», – заявив омбудсмен.

Він додав, що Офіс омбудсмена ще вчора направив «термінові акти реагування» у військову службу правопорядку, правоохоронний сектор та міністерство оборони України.

Лубінець також вимагає термінового розслідування, а у разі підтвердження цих фактів притягнення винних до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, про знущання з військових у 211-й бригаді написало видання УП після детального розслідування та збору інформації Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський ініціював перевірку бригади, командира відсторонили.

Сьогодні стало відомо, що командиру цієї бригади повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України).

«Підозрюваний залучив чотирьох військовослужбовців до будівництва власного будинку на Хмельниччині, а натомість вони отримували грошове забезпечення, як у зоні бойових дій. Загальна сума збитків державі становить майже мільйон гривень», – йдеться у повідомленні Нацполіції.

Крім того, Державне бюро розслідувань проводить досудове розслідування кримінального провадження щодо виявлення можливих фактів застосування посадовцями 211 понтонно-мостової бригади Сил підтримки Збройних Сил України нестатутних заходів впливу та насильства до підлеглих (ч. 5 ст. 426-1 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Війна
Касаційний суд Італії анулював рішення апеляційної інстанції про екстрадицію до Німеччини громадянина України Сергія Кузнєцова.
15 жовтня, 20:46
Війна
У Тернополі проходять масові арешти військових 3-ї окремої штурмової бригади.
15 жовтня, 19:41
Політика
За його словами, детальні аргументи, що підтверджують фальсифікацію, він планує оприлюднити найближчим часом.
15 жовтня, 14:35
Політика
Міський голова Одеси заявив, що продовжить виконувати обов’язки, доки міська рада не ухвалить рішення про його звільнення.
14 жовтня, 21:00
Війна
Очільника ТЦК судитимуть за перевищення повноважень.
14 жовтня, 15:26