Скандинавські банки «відмивали» криваві російські гроші, — міністр фінансів Естонії

15 листопада, 14:10
СВІТ
Скандинавські банки «відмивали» криваві російські гроші, — міністр фінансів Естонії

Міністр фінансів Естонської Республіки Мартін Гельме звинуватив структури «Danske Bank» і «Swedbank» у співпраці з російськими спецслужбами та олігархами.

Про це урядовець заявив в інтерв'ю шведському виданню «Dagens Industri». Він зокрема підкреслив, що вказані банки були використані путінським режимом для дестабілізації ситуації в Європі у фінансовій сфері.

«Під час розслідування щодо діяльності естонської філії «Swedbank» нашими інспекторами виявлено зв'язок установи як російськими спецслужбами, так і з терористами, які воюють на Сході України, що їх спонсорують олігархи наближені до Кремля. Немає сумнівів, що потік брудних російських грошей тісно пов'язаний з політичними керівниками РФ», — наголосив Мартін Гельме.

Міністр фінансів Естонії також зазначив, що діяльність «Danske Bank» і «Swedbank» дуже сильно вплинули на репутацію його країни, особливо ділового середовища. Потенційні іноземні інвестори наразі бояться заходити на естонський ринок, оскільки немає впевненості у тому, що російський фінансовий вплив зведено до нуля.

Читайте також:
Інфраструктурні об'єкти стратегічного значення у Фінляндії цікавлять російських і китайських шпигунів.
10:50
Представники німецького бізнесу сподіваються, що проти Росії не будуть запроваджувати нові санкції.
08:40
За останні 10 років народжуваність серед корінного населення Фінляндії (етнічних фінів, місцевих шведів і саамів) зменшилась на 25%.
вчора, 14:30
Голова уряду Грузії Ґеоргі Ґахарія звернувся до громадян своєї країни щодо неприпустимості вчинення вуличних безладів і попередив про можливі наслідки за заклики до громадської непокори.
04 грудня, 17:00
Президент Ґітанас Науседа звернувся до представників країн-учасниць НАТО, які зібрались у Лондоні, із закликом назвати РФ основною загрозою альянсу.
04 грудня, 10:30
Міністр оборони Естонії Юрі Луйк стурбований тим, як деякі очільники країн-учасниць НАТО намагаються відбілити агресивну зовнішню політику РФ.
03 грудня, 14:40