Скільки триватиме війна на Донбасі: прогноз приватної розвідки США

ПОЛТАВА
17.04.2018, 07:25
Скільки триватиме війна на Донбасі: прогноз приватної розвідки США

Повернення Донбасу Україні поки не передбачається, але в той же час в приватній розвідці США вважають малоймовірною нову гарячу фазу протистояння на фронті.

Таку думку висловив в інтерв’ю «Апострофу» американський політолог українського походження, старший аналітик по тематиці пострадянського простору в американській приватній розвідувально-аналітичній компанії Stratfor Юджин Чаусовський.

Він вважає, що нинішня уповільнена ситуація на Донбасі буде тривати ще близько року.

«Зараз схоже на те, що конфлікт на Донбасі – довгостроковий. В тому сенсі, що це випадок ще одного регіону, який відколовся, – він нагадує ситуацію в Придністров’ї, Абхазії і Південній Осетії. Дуже складно собі уявити, що Донбас повернеться до складу України. Думаю, зараз це вкрай малоймовірно. Але також я не очікую значного військового конфлікту. Думаю, якби він був можливий, то вже б стався. Обидві сторони ніби пристосувалися до цієї нової реальності. Зараз здається, що нинішня ситуація конфлікту низької інтенсивності з невеликою, але постійною кількістю убитих, буде залишатися ще протягом року, якщо не довше», – сказав Чаусовський.

Він також пояснив, чому не варто очікувати найближчим часом введення миротворців на Донбас.

«Я не очікую прогресу в питанні миротворців. Думаю, Росія їм хотіла затримати переговори, відкласти будь-яке їхнє посилення, робити вигляд, що вона готова співпрацювати. Але це не спрацювало. Крім того, в США призначили нових чиновників: Джона Болтона радником з національної безпеки і Майка Помпео держсекретарем. Обидва мають значно більш агресивну позицію щодо Росії, ніж їх попередники. зокрема, Болтон особливо виступав проти миротворчої місії. Все разом це робить дуже малоймовірним, що миротворча місія буде сформована в найближчому майбутньому. Перш за все тому, що Україна і Росія мають дуже різне бачення, як ця місія повинна виглядати і де діяти», – підкреслив експерт.

Також він вже дав прогноз, чи змінить Путін політику по Україні. Аналітик Stratfor Юджин Чаусовський вважає, що можливі кроки, які змусять Росію переглянути свої пріоритети щодо України, але все залежить від Заходу.

Читайте також:
На тлі карантину депутати Полтавської районної ради внесли зміни до загального фонду районного бюджету.
11:32
Колони політдемонстрантів заполонили собою увесь центр міста.
вчора, 15:29
Гадяцькі комунальні служби здійснюють поточний ремонт вулиці Набережна Груні та відновлюють тротуарні доріжки у місті.
23 травня, 08:56
До послаблення карантину готові лише 13 областей.
22 травня, 18:08
Територію колишнього Градизького маслозаводу, де було стихійне сміттєзвалище, нарешті звільнили від побутових відходів.
22 травня, 13:38
Василь Дрозд створив «республіку», в якій влада в упор не помічає людей.
22 травня, 10:35