Скільки живуть коти?

25 червня, 18:45

А чи знаєте ви, що впливає на тривалість життя вашого кота? І що допоможе улюбленцю прожити як можна довше?

Звичайна тривалість життя котів варіюється від 10 до 20 років. Це залежить і від породи, і від умов проживання. Наприклад, тривалість життя дворових кішок становить 4-5 років. І пов'язано це з тим, що вуличну кішку підстерігає безліч небезпек, від інфекційних захворювань до різних травм. Та й умови життя залишають бажати кращого.

Домашня кішка має міцне здоров'я, а вчасно зроблені щеплення оберігають її від випадкових захворювань на вулиці. Великий вплив має також збалансоване харчування. Це може бути якісний сухий корм або натуральні продукти.

Скільки живуть коти?_1

Стерилізовані домашні коти та кішки не мають проблем репродуктивної системи, тому вони живуть помітно довше. Меншу кількість років живуть кішечки з надмірною вагою. До неї додаються проблеми з іншими системами організму, в тому числі й з опорно-руховим апаратом.

Якщо тривалість життя кішок відрізняється від нашої, то і критерії настання старості у них інші. Як співвіднести вік кішки з людським?

Вважається, що перший рік життя кішки — 15 років життя людини, а другий — 9 років. З третього року, життя кішки щороку прирівнюється до 4 років життя людини. Старою кішку можна вважати приблизно з 10 років.

Скільки живуть коти?_2

Щоб ваш кіт прожив довше потрібно дотримуватися декількох правил:

— завжди стежте за самопочуттям вихованця

— забезпечте кішці можливість вести активний спосіб життя. Придумуйте для неї ігри, змушуйте рухатися. Якщо кіт проводить час на дивані тривалість його життя знижується.

— не дозволяйте вашій кішці гуляти без нагляду. Вона може попастися собакам чи потрапити під колеса автомобіля.

— стерилізуйте вашого вихованця. Так, коти й кішки в середньому живуть на 2-3 роки довше. Вагітність і пологи — велике навантаження для кішки.

— правильно підберіть раціон для вашого улюбленця. Збалансоване харчування продовжить його життя.

Скільки живуть коти?_3

І обов’язково приділяйте увагу і даруєте любов. Коти відчувають себе набагато краще, коли господарі проводять з ними час. Пам'ятайте, що тривалість життя вашого вихованця в ваших руках.

Читайте також:
Недарма кажуть, що кожна ідея може стати геніальним винаходом.
вчора, 08:30
Чи знаєте ви, що перлини це наслідок самозахисту молюска?
02 липня, 14:30
Чи впевнені ви, що правильно чистите зуби?
01 липня, 18:05
Чи знаєте ви чому небо блакитне? І якщо сонце випромінює яскравий білий колір, то чому небо не біле?..
30 червня, 15:55
Чи доводилося вам колись бути свідком булінгу? І чи знаєте ви яка різниця між булінгом і мобінгом?
27 червня, 15:55
Більшість людей впевнені, що електричну лампочку подарував світу американський винахідник Томас Едісон. Однак, чи насправді це так?
24 червня, 16:00