Складається враження, що нас намагаються стерти

ВІЙНА
21.05.2025, 10:04
Складається враження, що нас намагаються стерти

Комбат 47 ОМБр пояснив свої закиди в бік командування.

Командир батальйону 47 окремої механізованої бригади «Маґура» Олександр Ширшин пояснив свої звинувачення в бік вищого військового командування. 

За його словами, його підрозділ отримував накази, які «були приречені на провал».

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Він розповів, що його підрозділу ставили такі задачі, які могли призвести до невиправданих втрат, тож він намагався робити все, аби цього не допустити.

Окрім цього, Ширшин стверджує, що неодноразово робив офіційні та неофіційні звернення щодо доцільності певних наказів, і майже всі вони були проігноровані, окрім одного.

Військовий підкреслив: він не вважає, що треба припинити воювати, тому підтримував початок Курської операції та її реалізацію на перших етапах. Ширшин наголосив, що його батальйон завжди був на складних ділянках, а його відважна піхота «вигризала нашу українську землю, вибиваючи ворога, тримала оборону в оточенні до останнього подиху».

«Але останні кілька місяців у мене складається враження, що нас просто намагаються стерти. Життями людей розпоряджаються, наче зайвими грошима на гулянках. Співмірність втрат і результату вказує на низький рівень ефективності. Саме це і неможливість, визначеним порядком, достукатись до командування щодо збереження боєздатності мого підрозділу і життя моїх людей спонукало мене висвітлити проблему публічно», — написав комбат.

Ширшин додав, що сподівається на конструктивну розмову з командуванням та випрацювання конкретного робочого рішення, а не «просто замилювання очей, щоб уникнути в майбутньому подібних ситуацій».

Що передувало?

Командир батальйону 47 окремої механізованої бригади «Маґура» Олександр Ширшин заявив, що написав рапорт на звільнення з посади. Причиною назвав «дебільні завдання» від командування і невиправдані втрати людей.

«Колись розповім деталі, але тупорила втрата людей, тремтіння перед безтолковим генералітєтом, крім як до провалів, не призводить ні до чого. Усе, на що спроможні, — догани, розслідування, накладання стягнень. Ідуть усі в сраку. «Політичні» ігри й оцінка реального стану справ не відповідає ні дійсності, ні можливостям. Загралися», — написав він.

Після цього в Генштабі розпорядилися створити робочу групу для вивчення обставин, про які заявив Ширшин.

У Генштабі обіцяють детально проаналізувати накази та розпорядження від різних рівнів військового управління «на предмет доцільності» бойовій обстановці. Рішення обіцяють ухвалити за результатами перевірки.

Тим часом низка командирів, за рознарядкою з Генштабу, розкритикували Ширшина.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Кримінал
Під час нападу одним із нападників було застосовано вогнепальну зброю.
15:32
Світ
Вони мітингували за звільнення політв'язнів та журналістів в Азербайджані.
10:34
Кримінал
Верховний суд остаточно підтвердив вирок двом експоліціянтам.
19 лютого, 19:23
Новини
У Києві 28-річний новобранець із Бразилії помер через фізичні покарання, які регулярно застосовують у штурмовій роті Advanced Company.
19 лютого, 10:25
Кримінал
За попередньою інформацією, мотивом злочину могли стати особисті стосунки.
16 лютого, 12:40
Кримінал
Дубенський міськрайонний суд обрав запобіжний захід 72-річному чоловіку, який за даними слідства, убив пʼятьох людей.
11 лютого, 15:01