Слідчі арештували кошти Януковича молодшого

УКРАЇНА
01.11.2015, 09:26
Слідчі арештували кошти Януковича молодшого

Слідчі заарештували рахунки у Всеукраїнському банку розвитку на суму понад 2,6 млрд. грн, повідомляє міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

За його словами, 12 мільйонів із цих коштів належать особисто Олександру Януковичу, власнику цього банку і сину усуненого президента Віктора Януковича.

Міністр повідомив, що МВС веде досудове розслідування щодо посадовців ВБР за статтями про зловживання владою і службовим становищем, а також про протидію відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом або фінансування тероризму.

"У ході досудового слідства встановлено, що службові особи ПАТ "ВБР" в період 2012-2014 років незаконно видали кредити державним підприємствам за завищеними відсотковими ставкам, а отримані злочинні доходи легалізували шляхом розміщення коштів на депозитних рахунках власника банку Януковича О. В. та підконтрольних осіб", - написав пан Аваков у Facebook.

За наявними у слідства даними, в листопаді 2015 року заплановано початок ліквідаційної процедури банку, в результаті чого депозитні кошти могли бути повернуті пану Януковичу, заявляє міністр.

"Чи буде законодавча можливість конфіскувати активи на користь України, буде вирішуватися якісним слідством і судовим рішенням", - написав він.

Раніше Олександр і Віктор Януковичі подали до Європейського суду з прав людини позов проти України, мотивуючи це порушенням своїх прав.

Останній Бастіон