Словаччина передала Україні всі 13 обіцяних винищувачів МіГ-29

17.04.2023, 12:03
Словаччина передала Україні всі 13 обіцяних винищувачів МіГ-29

За словами глава Міноборони Словаччини Ярослава Надя, Україна отримала ще дев'ять літаків.

Словаччина закінчила процес передачі Україні винищувачів МіГ-29. Всі обіцяні 13 літаків вже в Україні.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на заяву Міністерства оборони Словаччини.

За словами глава Міноборони Словаччини Ярослава Надя, Україна отримала ще дев'ять літаків.

"Ця передача була здійснена наземним шляхом з огляду на найбільшу можливу безпеку, знову ж таки величезна подяка всім залученим компонентам, тому що в таких випадках це справді важлива та складна логістична операція", - наголосив Надь.

Він додав, що літаки МіГ-29 є суттєвою опорою для України у боротьбі з російською агресією.

"До того ж на відміну від нашого сусіда, ці літаки були для нас непридатні. Ми правильно робимо", - заявив міністр.

Міноборони Словаччини раніше наголошувало, що безкоштовна передача Києву військової техніки відповідає зовнішньополітичним інтересам Братислави та загальним принципам міжнародного права.

Україна просить бойові літаки у партнерів практично від початку широкомасштабного російського вторгнення.

Польща та Словаччина тривалий час заявляли про можливість таких поставок, але не оголошували про них офіційно, очікуючи на узгодження ініціативи із західними союзниками.

Вашингтон заявляє, що постачання винищувачів – компетенція влади тієї чи іншої країни. Самі США не заявляли про намір у найближчому майбутньому надати Україні свої бойові літаки, зокрема, F-16.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що наміри Словаччини та Польщі поставити Україні винищувачі «нагадають спроби утилізації старої непотрібної техніки». За його словами, літаки «підлягають знищенню», а їхня передача Києву не змінить перебігу бойових дій.


Варто зауважити, що 8 років війни Україна не спромоглася купити жодного винищувача. Під час війни здійснювалася лише часткова модернізація існуючих літаків.

"Останній Бастіон" нагадує читачам, що після початку повномасштабного вторгнення московії в Україну Польща вирішила закупити у Південної Кореї до тисячі танків, понад 600 гаубиць та 48 винищувачів FA-50.

Країна закупить у Південній Кореї 48 легких винищувачів FA-50, перші 12 з яких повинні бути поставлені до Польщі в середині 2023 року.

Винищувачі буде сконфігуровано відповідно до вимог ВПС Польщі та оснащено системою розпізнавання НАТО "свій-чужий" (IFF NATO).

За словами речника Агентства озброєнь підполковника Кшиштофа Платека, вибір цього літака обумовлений "перш за все його доступністю та тим, що він може швидко замінити застарілу пострадянську техніку - Су-22 і МіГ-29", а в остаточній конфігурації з керованими ракетами і новою РЛС доповнить винищувачі F-16.

FA-50 - багатоцільовий літак, який може використовуватися для підвищення кваліфікації та як бойова машина, озброєний керованими та некерованими бомбами, ракетами "повітря-повітря" та гарматою.

Він був розроблений Korea Aerospace Industries у співпраці з Lockheed Martin - виробником F-16 і F-35.

Актор, який грає роль президента України, під час війни займався "великим крадівництвом", виділяючи мільярди з державного бюджету на "розпил" своїм друзям та "Слугам неукраїнського народу", наплювавши на обороноздатність воюючої країни.

Замість підтримки українського ОПК, "Слуги неукраїнського народу" підтримували корупційні схеми "Великого крадівництва" та "Великого руйнівництва".  Тепер ми змушені підтримувати Польський ОПК та просити у партнерів радянські винищувачі.

Автор : Володимир Онищенко
Читайте також:
Війна
Літаків на усіх не вистарчить. Передача обіцяних винищувачів затягується.
11 березня, 11:06
Війна
Літаки будуть надані за умови, що Україна зможе їх захистити від ворожих атак.
11.10.2023, 17:08
Війна
США можуть підготувати пілотів, які володіють англійською мовою, за п'ять місяців
11.09.2023, 07:12
Світ
Цей літак уособлює міцне партнерство між компанією Lockheed Martin, Сполученими Штатами, Словаччиною та країнами-членами НАТО.
09.09.2023, 12:29
Війна
Швеція 16 червня внесла навчання українців на винищувачах Gripen у новий пакет допомоги Україні.
26.08.2023, 09:23
Війна
Надавати, чи не надавати Україні літаки F-16 – західні політики та аналітики понад рік не могли дати однозначної відповіді на це питання.
16.08.2023, 06:48