«Словацький Орбан» святкує перемогу

ПОЛІТИКА
01 жовтня, 17:48
«Словацький Орбан» святкує перемогу
Фото: Facebook

Провідний глашатай Кремля з Братислави пан Роберт Фіцо невдовзі може знову обійняти посаду прем'єр-міністра. Він — антиукраїнський політик.

Невтішні для України відомості зі Словаччини передає директор Інституту центральноєвропейської стратегії Дмитро Тужанський. З його слів, навіть попередні результати виборів у сусідній країні, як холодний душ для всієї Європи.

Ліберальна (фактично, проєвропейська) «Прогресивна Словаччина» на чолі з Міхалом Шімечком виявилася партією великих міст і не взяла, що їй пророкували опитування та екзит-поли. Натомість перемога політичної сили Фіцо ще не означає, що «словацький Орбан» здобуде владу.

«Словацький Орбан» святкує перемогу_1

«Короткі висновки у мене наступні... По-перше, ці результати вказують на те, що не тільки екзит-поли провалилися, але й загалом вся передвиборча соціологія давала некоректні дані. По-друге, у чому найбільша проблема перемоги партії «Smer»? Що це перемога практично по всій країні, це реванш на основі вибору більшості словаків.

Ну, і по-третє, найбільша проблема у появі коаліції «Smer» + «Hlas» + «Slovenská národná strana», бо їхній електорат саме цього і хоче. Саме між виборцями цих 3-х політичних сил найбільше схожого в усьому. Не виключаю, що це може бути використано, як аргумент. Пригадуєте, як було в Україні, коли формували «ширку»? Це було під гаслами єдності країни й усе таке», — заявив Дмитро Тужанський.

Окремо вітчизняний експерт також попередив, що для Центрально-Східної Європи настають важкі часи, адже на черзі без перебільшення доленосні вибори у Польщі. Відтак підтримка України західними сусідами може опинитися під великим питанням.

«Питання стоїть не стільки в тому, чи повернеться Роберт Фіцо на пост прем'єра, або займе будь-яку іншу посаду у владі. Для Фіцо — це не є самоціль. Він може взагалі не займати будь-яку з посад у владі, головне, аби його партія «Smer» не просто перемогла на виборах, а утворила навколо себе коаліцію та уряд.

Роберт Фіцо прагне особистої помсти більше, ніж посад. А ще прагне повернути в Словаччині ту систему і режим, який він уособлює. Це режим, у першу чергу, антизахідний, ізоляціоністський, популістський, проросійський, а відтак — антиукраїнський. Саме цей режим дозволить Фіцо уникнути ще більшого приниження, ніж втрата влади, — кримінальних справ із загрозою реального ув'язнення», — підсумував ситуацію Дмитро Тужанський.

«Словацький Орбан» святкує перемогу_3
Читайте також:
Політика
Ідейний соратник Марин ле Пен і Віктора Орбана Ґерт Вілдерс святкує перемогу. Його популістська політична сила здобула першість на виборах.
23 листопада, 10:01
Світ
Турецький президент знову зробив низку гучних заяв, пов'язаних з ізраїльсько-палестинською війною. Важливо, щоби його слова стали дією.
13 листопада, 06:59
Політика
Чомусь вона забула додати, що голова її фракції Арахамія тісно співпрацює з регіоналом Сергієм Ківаловим.
07 листопада, 14:08
Світ
Прем'єр-міністр Угорщини вирішив увічнити себе у бронзі. З цією метою витратять кошти, надані Брюсселем для порятунку економіки Будапешта.
03 жовтня, 19:35
Блоги
Ті, хто нині вимагає зосередитися на війні, до 24.II.2022 вимагали зосередитися на боротьбі з корупцією. Дива вітчизняних перевзувальників.
15 вересня, 16:00
Війна
Відряджати "на нуль" корумпованих військових комісарів і паркетних генералів Зе-влада не має наміру, бо війна ж "до останнього українця".
04 вересня, 16:49