«Слуга народу» Безугла розповіла, що має синдром Аспергера

ПОЛІТИКА
вчора, 22:53
«Слуга народу» Безугла розповіла, що має синдром Аспергера

Народна депутатка Мар’яна Безугла розповіла, що має синдром Аспергера, та пояснила, як це впливає на неї.

Про це вона написала в коментарях під дописом керівниці комунікацій Інституту економічних досліджень Олени Шкарпової у Facebook.

У своєму дописі Олена Шкарпова поділилася думкою щодо Безуглої, зазначивши, що «це не пост підтримки, а спроба подивитися на людину, яка всіх дратує, дивує та бісить, під іншим кутом».

«Дякую, що так уважно написали й вникли в суть. Аспергер чи нейровідмінне мислення», — написала в коментарях Мар’яна Безугла.

За словами депутатки, деякі її колеги, які знали про її синдром, «використовували це проти неї».

«Наше мислення дійсно дещо інше. Я мислю структурами, алгоритмами, верифікацією. Ті чи інші факти, спостереження накладаються одне на одне в єдину базу даних, як у комп’ютері, і далі виводиться результат, який складається з усіх, на мою думку, врахованих змінних», — написала депутатка.

Вона розповіла, що відчуває емоції, але «дещо інакше», та має високий поріг страху. Також, за її словами, людям, які мають синдром Аспергера, «дуже важко брехати».

«У суспільстві прикро бачити стигматизацію не лише психологічних особливостей і не лише щодо мене, а загалом. Тим більше — натягування “сови на глобус“ зі стигматизацією реальних складних психічних хвороб, коли мозок людини справді “ламається“ через біохімічні процеси всередині. Це така сама проблема, як хворі легені чи серце. Це зовсім інше, ніж мати особливий характер чи особливості мислення (іншу “операційну систему“) тощо», — додала Безугла.

«Слуга народу» Безугла розповіла, що має синдром Аспергера_1

Про синдром Аспергера

Це одне із загальних порушень розвитку, яке характеризується труднощами в соціальній взаємодії, а також обмеженим, стереотипним, повторюваним репертуаром поглядів і занять.

Цей синдром іноді називають формою високофункціонального аутизму — тобто аутизму, за якого здатність функціонувати порівняно збережена.

Люди із синдромом Аспергера трапляються рідко. Водночас вони мають щонайменше нормальний або високий інтелект, але нестандартні чи слаборозвинені соціальні здібності.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
Парламентарі після прийняття законопроєкту №12414 про обмеження незалежності НАБУ та САП пішли на «перерву» майже до кінця серпня.
23 липня, 17:36
Політика
31 чинний або колишній депутат Верховної Ради IX скликання мав або має підозри НАБУ.
23 липня, 17:15
Політика
Чинні народні депутати, які розпочали свою каденцію ще у 2019 році, потроху складають мандати та залишають парламент.
20 червня, 16:53
Політика
До Верховної Ради України викликали міністра чебуреків Рустема Умєрова та міністра енергетики Германа Галущенка.
18 червня, 17:41
Опінії
Не всі депутати погані. Просто в «слугах» їх більшість.
18 червня, 16:54
Політика
В автопарку виявили унікальні Rolls-Royce та Lamborghini.
07 червня, 09:05